Επίδειξη ισχύος της ομάδας νέων του ΟΦΗ στο Αίγιο!

clock 18:57 | 14/03/2018

Επίδειξη ισχύος έκανε η Κ19 του ΟΦΗ, η οποία πέρασε με το ευρύ 0-4 από το Αίγιο κόντρα στον Παναιγιάλειο, σε εξ’ αναβολής παιχνίδι για το πρωτάθλημα Νέων της Football league. Σε πολύ καλή μέρα οι μικροί του ΟΦΗ, πέτυχαν 4 γκολ, ενώ είχαν και αρκετές ευκαιρίες.
Για τον ΟΦΗ δυο γκολ πέτυχε ο Νοικοκυράκης και από ένα οι Κουράκης και Καλαιτζάκης.
Το ημίχρονο, έληξε με τον ΟΦΗ να είναι μπροστά με 0-1, αλλά στην επανάλλψη οι μικροί του Βασίλη Κρασανάκη, έγιναν κυρίαρχοι του αγώνα, έβαλαν άλλα τρία τέρματα, ενώ είχαν και τις ευκαιρίες για περισσότερα.
«Ηταν μια άνετη νίκη με καλή εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Συγχαρητήρια στα παιδιά. Συνεχίζουμε» ανέφερε στην επίσημη σελίδα του ΟΦΗ, ο προπονητής της Κ19 Βασίλης Κρασανάκης.
Επόμενος αντίπαλος του ΟΦΗ, την Κυριακή στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, ο ΑΟΧανιά/Κισσαμικός.
K19 ΟΦΗ (Βασίλης Κρασανάκης): Παναγιώτου, Κοκολογιάννης (28’ λ.τ. Περδίκης), Πλουμής, Λαγουδάκης, Ρουσσάκης (85’ Ζερβάκης), Σουρνάκης (73’ Κορνάρος), Λαμπριανίδης, Καλαιτζάκης, Σταυρακάκης (80’ Κουγιουμτζής), Νοικοκυράκης, Κουράκης (75’ Μαρινάκης).