Αθλητικά

Challenge Cup: Νίκη με ανατροπή ο Ολυμπιακός

Με ανατροπή από 2-0 σετ τα κορίτσια του Ολυμπιακού στο βόλεϊ επιβλήθηκαν στο τάι μπρέικ της πανίσχυρης Μπούρσα, στον πρώτο τελικό του Challenge Cup.

Οι «ερυθρόλευκες» έκαναν το πρώτο βήμα για την κατάκτηση του πρώτου τους ευρωπαϊκού τίτλου και θα ταξιδέψουν στην Τουρκία για τον επαναληπτικό (Μ. Σάββατο – 16:00) με σαφές προβάδισμα.

Αυτό σημαίνει πως θα τους αρκεί νίκη με οποιοδήποτε σκορ για να πανηγυρίσουν τον τίτλο, ενώ σε περίπτωση ήττας με 3-2 σετ όλα θα κριθούν στο χρυσό σετ.

Αθλητικά

ΟΦΗ: Αμφίβολος για το ντέρμπι με Ολυμπιακό ο Γκαγιέγος

Γκαγιεγος

Πρόβλημα με τον Φελίπε Γκαγιέγος στον ΟΦΗ. Ο Χιλιανός μέσος που χτύπησε στα πλευρά κατά τη διάρκεια του αγώνα κυπέλλου με τον Άρη θα υποβληθεί την Παρασκευή (3/12) σε εξετάσεις και η κατάσταση του θα εκτιμηθεί ανάλογα με τα αποτελέσματα.

Ο Γκαγιέγος είναι πιθανό να μην αγωνιστεί στο σημαντικό παιχνίδι με τον Ολυμπιακό (4/12, 19:30) για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Επίσης δεν υπολογίζονται οι Πασαλίδης, Νέιρα, Ντουρμισάι και Ουές.

Μάρτινς: ''Το παιχνίδι με τον ΟΦΗ είναι δύσκολο και ιδιαίτερα σημαντικό'' (vid)

Κύπελλο Ελλάδας: Ήττα στο φινάλε για τον ΑΟΑΝ (VIDEO)