Β Εθνική μπάσκετ: Βαριά ήττα του ΟΦΗ από τον Πρωτέα Βούλας

οφη μπασκετ
 clock 20:14 | 11/03/2023

Την ήττα με 83-65 από τον ισχυρό Πρωτέα Βούλας γνώρισε στο Κλειστό του ΒΑΚ η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ το Σάββατο (11/3) στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄Εθνικής.

Η διαφορά ποιότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής από το ξεκίνημα του αγώνα με τον Πρωτέα να κλείνει το ημίχρονο προηγούμενος με 26-52.

Ο ΟΦΗ έδειξε να αντιδράει κάπως στο τρίτο δεκάλεπτο όταν με την λήξη του μείωσε το σκορ στο -14 (45-59), αλλά δεν κατάφερε στο τέταρτο δεκάλεπτο να συνεχίσει την αντεπίθεση του με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να πάρουν στο τέλος μια άνετη νίκη με 65-83.

Τα δεκάλεπτα: 16-32, 26-52, 45-59, 65-83

ΟΦΗ (Ράλλης – Καρλάφτης): Λιανός 9, Μποχωρίδης 21(3),Λάππας, Τσερκιτζόγλου 6(1), Πρωτογεράκης 2, Σταμπουλής 12(1), Πάλλης 3, Αναστασάκης 2, Θεοδωρίδης, Μπουμπάρης 10.

Πρωτέας Βούλας: Φιλίππου 5(1), Τσακναρίδης, Κυρίλης 25(1), Παπαδάκος 1, Καραμαλέγκος 3(1), Ματσάγγος 18(2), Γαργάλης 13(2), Σκορδάς 11, Καραμαλέγκος 6(1), Βλάχος 3, Wisniewski 2.

ΟΦΗ: Για το 5ο φετινό διπλό στη Λιβαδειά - Η αποστολή

Γ Εθνική: Μεγάλη νίκη για τον Γιούχτα, ισόπαλο το ντέρμπι στο Γάζι, νίκες ΑΟΤ και ΑΟΑΝ