Αποθέωση και… πρόκριση στους "8" για την Εθνική μίνι ποδοσφαίρου

clock 23:13 | 18/10/2019

Την αποθέωση γνώρισε η Εθνική μας ομάδα στο παιχνίδι με την Κροατία, καταφέρνοντας να εξασφαλίσει την πρόκριση για τα προημιτελικά στο Μουντιάλ μίνι ποδοσφαίρου που διεξάγεται στο Ρέθυμνο!
Η ελληνική ομάδα επικράτησε την Παρασκευή το βράδυ με σκορ 2-0 της Κροατίας χάρη στα γκολ του Λευκαρίτη στο 5ο λεπτό ενώ στις καθυστερήσεις και με τον τερματοφύλακα τον Κροατών εξουδετερωμένο, ο Θανασάι, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Η Ελλάδα συνεχίζει έτσι απόλυτα επιτυχημένα την πορεία της στο Μουντιάλ μίνι ποδοσφαίρου και ετοιμάζεται για μια νέα επιτυχία, καθώς έχει εξασφαλίσει θέση στα προημιτελικά, στον αγώνα που είναι προγραμματισμένος για 6.40 το απόγευμα του Σαββάτου.
Αντίπαλος των παικτών της Εθνικής θα είναι μία εκ των Αγγλίας ή Λιθουανίας.