Απόλλων Σμ - Βόλος 3-3: Επικός βαθμός για τους Θεσσαλούς που έχαναν 3-0 στο 55'!(βαθμολογία)

clock 21:54 | 30/11/2020

Έσπασαν καρδιές στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής, στο γήπεδο της Ριζούπολης. Ο Απόλλων Σμύρνης μέχρι και το 60' ήταν κυρίαρχος και προηγήθηκε 3-0 (!) αλλά ο Βόλος με επική αντεπίθεση πήρε το βαθμό της ισοπαλίας (3-3) με γκολ του Κολόμπο στο 92'.

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν για μία ώρα καταπληκτικά αλλά στο τελευταίο μισάωρο...έχασαν το μυαλό τους, ο Βόλος που τα έπαιξε όλα για όλα αφού δεν είχε τίποτα να χάσει, κατάφερε να ξαναμπεί στον αγώνα νωρίς (60' 3-1), ο Μπαρτόλο στο 79' έγραψε το 3-2 και έτσι στο τελευταίο 20λεπτο μαζί με τις καθυστερήσεις η αναμέτρηση έγινε...ροντέο.

Τελικά, ο Βόλος δικαιώθηκε με τον Κολόμπο στο φινάλε (92') να σκοτώνει την ομάδα του Απόλλωνα, γράφοντας το 3-3.

Με αυτή την ισοπαλία, στο ματς που ολοκλήρωσε τη 10η αγωνιστική, η ομάδα του Βόλου πήγε στο +1 από τον ΟΦΗ στη βαθμολογία της Super League.

Θυμίζουμε ότι ο ΟΦΗ επικράτησε 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα και ανέβηκε στους 12 βαθμούς σε 10 αγώνες.

Την επόμενη αγωνιστική, ο ΟΦΗ υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνη (Κυριακή 06/12, 15:00).

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 10ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Σάββατο 28 Νοεμβρίου

ΑΕΛ - Ατρόμητος                         0-0

Άρης - Ολυμπιακός                  1-2 (74' Μπερτόγλιο / 29', 47' Μπουχαλάκης)

Κυριακή 29 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός 2-1 (19' Μακέντα, 43' Λιάβας (αυτ)/90+4' Μεντόσα)

ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα                2-1 (20' Στούρτζεον, 68' πεν. Νέιρα - 45'+1' Ελευθεριάδης)

Λαμία - ΠΑΟΚ                           0-2 (12' Τζόλης, 64' Βιεϊρίνια)

Αστέρας - ΑΕΚ                         1-2 (44' Μπαράλες / 13' Λιβάγια, 58' Ανσαριφάρντ)

Δευτέρα 30 Νοεμβρίου

Απόλλων Σμύρνης - Βόλος      3-3 (43' Τσιλούλης, 48' Ντομίνγκες, 55' Μπεντινέλι/60' Δουβίκας, 79' Μπαρτόλο, 90'+2 Κολόμπο)