Απίστευτο οπως έχασε ο ΟΦΗ στις καθυστερήσεις..(video)

clock 21:39 | 25/11/2018

Απίστευτο κι όμως αληθινό.Ο ΟΦΗ κρατούσε τη νίκη και ο Αρης με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έφυγε με το διπλό (1-2) από το Γεντί Κουλέ!
Ο Όμιλος κρατούσε τη νίκη στα χέρια του, ωστόσο μέσα σε δύο λεπτά στο φινάλε γνώρισε την ήττα .Αυτό που έγινε ήταν απίστευτο, αφού μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα οι «ασπρόμαυροι» βρέθηκαν από τον… παράδεισο στην… κόλαση.
Με την είσοδο του Σασί ο ΟΦΗ πήγε σ’ ένα 4-2-3-1. Στα μετόπισθεν από δεξιά προς τα αριστερά έπαιξαν οι Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Ποτουρίδης και Κοροβέσης. Τα δύο αμυντικά χαφ ήταν οι Νάστος και Κυριακίδης και μπροστά τους κινούταν πιο μπροστά τους ο Πλατέλλας. Στις πλευρές της επίθεσης αγωνίστηκαν οι Κουτσιανικούλης (δεξιά) και Σασί (αριστερά) και στην κορυφή ο Βουό.
Η εικόνα, βέβαια, του ΟΦΗ δε βελτιώθηκε ιδιαίτερα, παρόλο που στο 59’ είχε την πρώτη του σημαντική στιγμή στη συνάντηση. Ο Πλατέλλας εκτέλεσε το φάουλ και πρώτα ο Βουό και μετά ο Ποτουρίδης σούταραν, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα.
Όσο κυλούσε, βέβαια, ο χρόνος το άγχος μεγάλωνε. Οι παίκτες του ΟΦΗ έκαναν πολλά λάθη και οι «κιτρινόμαυροι» ανέβασαν την απόδοσή τους. Η τύχη, μάλιστα, ήταν με το μέρος των γηπεδούχων, αφού οι Θεσσαλονικείς είχαν δύο δοκάρια μέσα σε δύο λεπτά. Το 68’ σε φάουλ του Γιουνές και στο 70’ σε «κεραυνό» του Μπρούνο Γκάμα.
Και ενώ ο ΟΦΗ δεν έδειχνε σε καλή κατάσταση, στο 75’ κατάφερε να προηγηθεί. Ο Πλατέλλας έκανε σε «γλυκιά» σέντρα και ο Σασί με «καρφωτή» κεφαλιά σημείωσε το 1-0. Και ενώ τα πάντα κυλούσαν ιδανικά, στις καθυστερήσεις ήρθαν τα πάνω κάτω. Στο 93’ και στο 94’ από εκτελέσεις κόρνερ,κι εχοντας 3 δοκάρια ο Γιουνές διαμόρφωσε το 1-2.
ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Νάστος, Κουτσιανικούλης (90’ Μιχόγεβιτς), Βουό, Πλατέλλας, Κυριακίδης (74’ Οικονόμου), Κομεσίδης (46’ Σάσι), Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Κοροβέσης, Ποτουρίδης.
Άρης (Σάββας Παντελίδης): Κουέστα, Κωνσταντινίδης, Δεληζήσης, Μπάσα (71’ Ματίγια), Ντιγκινί, Γκαρσία Ματέο, Βαλεριάνος, Μπρούνο Γκάμα, Μαρτίνες (57’ Γιουνές), Σιώπης, Βέλεθ.