Άνετη πρόκριση στο Κύπελλο για Εργοτέλη

clock 18:33 | 16/09/2018

Με άνεση πέρασε από τη Φλώρινα ο Εργοτέλης και με τη νίκη του 3-0 επί του Ερμή Αμυνταίου, εξασφάλισε την πρόκριση στη φάση των Ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.
 Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν πολύ ανώτεροι της τοπικής ομάδας και δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου να καταβάλουν την αντίστασή της. Στο 16’ ήρθε το πρώτο γκολ, με κοντινή προβολή του Έφορντ, μετά από σέντρα του Γιακούμπου. Στο 37’ οι φιλοξενούμενοι, έχασαν μεγάλη τριπλή ευκαιρία, όταν ο Τσέλιος νικήθηκε από τον Ηλιόπουλο. Στην επανάληψη και μέσα σε 10 λεπτά, η ομάδα του Ηρακλείου σφράγισε τη νίκη-πρόκριση με δύο γκολ του Ιατρούδη στο 58’ και το 68’.
Η σύνθεση του Εργοτέλη: Χανιωτάκης, Mαζουλουξής, Γιακούμπου, Μπάτζιος, Οικονόμου, Μπρους,Τσέλιος, Μπουτσάκης, Ιατρούδης, Καπνίδης, Έφορντ