Α.Γ.Σ TAEKWONDO "ΤΑΛΩΣ" Ηρακλείου: Μετάλλια στο Ευρωπαϊκό από τον Δ.Πουλορίνη και τη Μ.Θεργιάκη

Πουλορίνης Τζανίδης
 clock 01:08 | 03/04/2022

Μεταλλίων συνέχεια για τους αθλητές του Α.Γ.Σ TAEKWONDO "ΤΑΛΩΣ" Ηρακλείου στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Κροατίας.

Μετά τη Μαρία Χρυσουλάκη και τον Λευτέρη Στρατηγάκη, μετάλλιο κατέκτησαν και οι άλλοι δύο αθλητές του συλλόγου που μετείχαν στην κορυφαία διοργάνωση της γηραιάς ηπείρου. Ο Δημήτρης Πουλορίνης στην  πρώτη του συμμετοχή σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα TAEKWONDO κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία μάχης Εφήβων έως - 51 κιλά.

Η Μαρίνα Θεργιάκη κατέκτησε δυο χρυσά μετάλλια .Το πρώτο στην κατηγορία Σκιαμαχιας - TULL 3 DAN Gold Βετεράνων και το δεύτερο στην κατηγορία μάχης έως - 75 κιλά Gold Βετεράνων.

Μαρίνα Θεργιάκη Ηλίας Τζανίδης

΄΄Ειμαι πολύ χαρούμενος γιατί όλοι οι αθλητές του συλλόγου μας πήγαν καταπληκτικά κι ανέβηκαν στο βάθρο των νικητών'' τόνισε ο προπονητής του Α.Γ.Σ Τάλως Ηρακλείου, Ηλίας Τζανίδης.

ΤΑΛΩΣ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Οι επιτυχίες των αθλητών του Α.Γ.Σ TAEKWONDO "ΤΑΛΩΣ" Ηρακλείου συνέβαλλαν στην μεγάλη επιτυχία της Ελλάδας που κατέκτησε με μεγάλη διαφορά την πρώτη θέση στον πίνακα μεταλλίων του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος της Κροατίας.

Λαμία-ΟΦΗ 1-2: Πρώτη νίκη στα πλέι άουτ (vid)

Παγκρήτιο στάδιο: Έπεσαν οι υπογραφές για χρηματοδότηση των μελετών για την ανέγερση νέου τετραώροφου κτιρίου