Α1 μπάσκετ: Ο Κολλοσός εύκολα 77-63 το Ρέθυμνο

clock 19:22 | 18/04/2015

Το Ρέθυμνο ηττήθηκε στη Ρόδο με 77-63 από τον Κολοσσό ,που κάλυψε και τη διαφορά των 4π. (70-66) με την οποία είχε ηττηθεί στο πρώτο ματς στην Κρήτη και πλέον βρίσκεται «αγκαλιά» με την έκτη θέση στην κανονική περίοδο!
Η νίκη των γηπεδούχων ήταν δίκαιη , καθώς με εξαίρεση το πρώτο δεκάλεπτο, σε όλο το υπόλοιπο του ματς, διατηρούσε ένα διψήφιο προβάδισμα ακόμη και πάνω από τους 20 πόντους (57-40, 77-56).
Τα δεκάλεπτα: 24-21, 46-35, 64-47, 77-63
ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ (Λυκογιάννης): Τολιόπουλος 15 (2), Λαρεντζάκης 7 (1), Σιόλογκας, Ουότερς 12, Μανωλόπουλος 3 (1), Σμιθ 6, Στεφανίδης 6 (2), Λίντεν 8 (2), Σκοτ 6 (2), Τσάμης 4, Χάγκινς 10, Ρόμπινσον.
ΡΕΘΥΜΝΟ (Σκουρτόπουλος): Σχίζας, Κουμπούρας 4, Σάφτενααρ 10 (1), Κάουνσιλ 4, Άλεν 9 (2), Καλαμπόκης 10 (2), Φαγέ 8, Χείλαρης, Κράβιτς 5, Χόλις 13 (2).