Σ.Παπαδόπουλος: «O διαιτητής μας «έκλεψε» ένα βαθμό»

clock 19:25 | 19/02/2017

Ο Εργοτέλης επικράτησε με 2-1 του Ιωνικού στο Παγκρήτιο Σταδιο και τον έπιασε στην πρώτη θέση του 4Ου ομίλου της Γ Εθνικής. Οι κιτρινόμαυροι δέχτηκαν το γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα και σε περίπτωση τελικής ισοβαθμίας με τον Ιωνικό το πλεονέκτημα θα έχει η ομάδα της Νεάπολης καθώς έιχε νικησει στο πρώτο ματς με 2-0. Στη συνέντευξη τύπου ο τεχνικός του Εργοτέλη, Σούλης Παπαδόπουλος, εξέφρασε πολλά παράπονα για τη διατησία. Αναλυτικά οι δηλώσεις του:
«Συμφωνώ με τον συνάδελφο προπονητή. Ήμασταν καλύτεροι. Ο Ιωνικός έπαιζε για τρία αποτελέσματα αφού κοιτούσε και την διαφορά της ήττας στα γκολ. Καλά το έκανε.
Στόχος η νίκη και με διαφορά πάνω από 2 γκολ. Κάναμε ένα καλό ματς. Στο πρώτο ημίχρονο από σύμπτωση δεν σκοράραμε. Από δικά μας λάθη είμαστε πίσω στην ισοβαθμία.
Δεν παίζουμε μόνο οι δύο μας στο πρωτάθλημα. Σήμερα με πείραξε η διαιτησία. Δεν ήταν «50-50». Είναι πολλές οι φάσεις που μπορώ να αναφερθώ. Μας «κλέβει»ένα βαθμό. Έγραψε στο φύλλο αγώνα οτι του είπα: «Οτι το 5-0 το έκανες 2-1».
Θα κερδίζαμε με μεγαλύτερο σκορ. Μας αδίκησε στο τέλος και λυπάμαι που το λέω.
Συγχαρητήρια σε όλους και στον κόσμο μας. Την επόμενη αγωνιστική θα έχουμε δύσκολο έργο απέναντι στην Προοδευτική, που την ξέρω καλά και είναι φορμαρισμένη.
Δεν θα πω καλή συνέχεια στον Ιωνικό αλλά να έχει καλή υγεία και σε μας ακόμα καλύτερη».