Σκορ και θέαμα απο την Κ19 του ΟΦΗ!

clock 18:25 | 04/02/2017

Yπο το βλέμμα του Νίκου Παπαδόπουλου, η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ, έπαιξε κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο και συνέτριψε στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, τον ΑΟΧανιά με το εντυπωσιακό 7-2 (!).
Σε μεγάλα κέφια η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη, είχε σαφή υπεροχή έναντι του αντιπάλου της πρόσφερε σκορ και θέαμα το Σάββατο (4/2) το πρωί στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο.
Τρία γκολ για την ομάδα Κ19 του ΟΦΗ πέτυχε ο Ρεμούνδος (4', 10', 32'), δυο τέρματα πέτυχε ο Κουράκης (61', 85') και απο ένα οι Κοκολογιάννης (70') και Σουρνάκης (72').
Τα δυο γκολ του ΑΟΧανια πέτυχε ο Καρβούνης (26, 57').
«Εμεινα ευχαριστημένος απο την εικόνα των παιδιών. Κατά διαστήματα είχαμε πολύ καλή εικόνα. Συνεχίζουμε τη δουλειά» ανέφερε μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της Κ19 του ΟΦΗ Βασίλης Πλεσίτης.
ΟΦΗ: Πορής, Κοκολογιάννης, Νηστικάκης, Ξενοχτιστάκης, Ρουσσάκης, Ρεμούνδος, Κοντογιάννης, Πλευράκης, Κομνηνός, Σουρνάκης, Κουράκης.
Στο δεύτερο ημίχρονο, έπαιξαν και οι Σταυρακάκης, Λαγουδάκης,Λαμπριανίδης, Παπαδομανωλάκης.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
4' Το 1-0 για τον ΟΦΗ, Ωραία μπαλιά του Σουρνάκη στον κενό χώρο για τον Ρεμούνδο, ο οποίος πλασάρει ιδανικά και κάνει το 1-0.
10' Απο φάουλ του Πλευράκη, ο Ρεμούνδος με κεφαλιά κάνει το 2-0.
26' Ο ΑΟΧανιά μειώνι σε 2-1 με δυνατό σούτ του Καρβούνη.
30' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Κουράκη να πλασάρει και τον γκολκήπερ του ΑΟΧανιά να διώχνει τη μπάλα.
32' Ωραία μπαλά του Κομνηνού στον Ρεμούνδο στον κενό χώρο,ο τελευταίο πλασάρει και πάλι ιδανικά και κάνει το 3-1.
37' Απο καλή θέση ο Κομνηνός, πλασάρει άουτ.
40' Ο Κουράκης σκοράρει με κεφαλιά, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως επθετικό φάουλ.
57' Ο ΑΟΧανιά μειώνει σε 3-2 με σουτ του Καρβούνη.
61' Το 4-2 για τον ΟΦΗ με ατομική προσπάθεια του Κουράκη.
70' Με εντυπωσιακό γυριστό σούτ μέσα απο την περιοχή ο Κοκολογιάννης κάνει το 5-2.
72' το 6-2 για τον ΟΦΗ με τον Σουρνάκη να πλασάρει ιδανκά τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
85' Το 7-2 για τον ΟΦΗ με τον Κουράκη να σουτάρει απο το ύψος της περιοχής και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.