Ο Πλατανιάς σταμάτησε το νικηφόρο σερί του Ολυμπιακού(1-1)

clock 21:52 | 18/01/2016

Ο Πλατανιάς σταμάτησε το νικηφόρο σερί του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα υποχρεώνοντας τους ερυθρόλευκους σε ισοπαλία με σκορ 1-1 στα Χανιά ,στο ματς που έριξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λίγκα.
Ο Πλατανιάς στάθηκε ανταγωνιστικά στο παιχνίδι και κατάφερε να απειλήσει και να περιορίσει τις κινήσεις του Ολυμπιακού. Μάλιστα, μετά τη μικρή διακοπή που υπήρξε στο πρώτο δεκάλεπτο λόγω πτώσης στην η τάση του ρεύματος, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 35'. Ο Γουνδουλάκης σέντραρε στον Ράμος, ο οποίος κατέβασε ωραία τη μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου στο οποίο κυριάρχησε η ομάδα του Παράσχου.
Στην επανάληψη οι «ερυθρόλευκοι» ανέβασαν την απόδοσή τους και έφεραν το ματς στα ίσα στο 71'. Ο Ντουρμάζ έκανε το σουτ, ο Σωτηρίου απέκρουσε, αλλά ο Φορτούνης στην επαναφορά έγραψε το 1-1. Στο τέλος παρά τις προσπάθειες των ερυθρόλευκων ο Πλατανιάς κράτησε το 1-1
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Μπανανά, Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινός (73’ Ανγκούλο), Αποστολόπουλος, Γουνδουλάκης (81’ Μιλούνοβιτς), Ράμος (87' Δημήτρης).
Ολυμπιακός (Μάρκο Σίλβα): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Ντα Κόστα, Σιόβας, Μαζουακού, Καμπιάσο (58’ Φορτούνης), Μιλιβόγεβιτς, Ντομίνγκες (84’ Σεμπά), Ντουρμάζ, Πάρντο (84’ Πουλίδο), Ιντέγε.