Μοίρασε γκολ η Ατλέτικο, 7-1 τη Γρανάδα

clock 22:10 | 15/10/2016

Επιβλητική νίκη πήρε η Ατλέτικο στο παιχνίδι με την Γρανάδα, καθώς επικράτησε με 7-1, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της La Liga. Οι "ροχιμπλάνκος" αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, πήραν τη νίκη και μάλιστα με πολλά γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κουένκα στο 18ο λεπτό, όμως στη συνέχεια ο Καράσκο απάντησε για την ομάδα του Σιμεόνε στο 34’. Ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 2-1 στο 45'.  Ο Βέλγος διεθνής έκανε χατ-τρικ στο 61’, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Γκαϊτάν έκανε το 4-1 (63’). Ο Αργεντινός πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 81ο λεπτό ενώ ακολούθησαν ακόμη δύο με τους Κορέα (85’) και Τιάγκο (87’).