Ισόπαλοι 2-2, Ιάλυσος και Κηφισιά

clock 19:59 | 10/10/2016

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το ματς Ιάλυσος – ΑΕ Κηφισιά, με το οποίο ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.
Οι Ροδίτες άνοιξαν το σκορ στο 13ο λεπτό σε πλασέ του Σπάρταλη εντός περιοχής έπειτα από κάθετη πάσα του Ρεκλείτη. Με επιθετική διάθεση μπήκαν οι Ροδίτες, αλλά ο Γουμάγιας απέκρουσε γυριστό σουτ του Παυλίδη (21’).
Δύο λεπτά αργότερα ακολούθησε η αντίδραση από τους φιλοξενούμενους. Συγκεκριμένα, ο Μακρίδης εκτέλεσε κόρνερ και ο Καρακώστας ισοφάρισε με «καρφωτή» κεφαλιά σε 1-1!
Η Κηφισιά αντέδρασε άμεσα και έφτασε σε ανατροπή του σκορμε τον Φαρινόλα που έκανε το 1-2 με κεφαλιά στο 42ο λεπτό!
Ο Ιάλυσος πίεσε αρκετά στο β’ ημίχρονο για να φτάσει τελικά στο τελικό 2-2 έπειτα από πάσα του Δελαπόρτα με τον Σπάρταλη να γυρίζει έξοχα και να πλασάρει στα δίχτυα των φιλοξενούμενων στο 72’.
ΙΑΛΥΣΟΣ (Ηλίας Φυντάνης): Παπαδόπουλος, Κοκκίνης, Λίτσος, Καρπαθάκης (62' Γιαννόπουλος), Ρεκλείτης, Παφιάκης, Σπάρταλης, Χατζηφούντας, Παυλίδης, Δελαπόρτας, Αρχοντούλης.
ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑ (Στέλιος Γιαννακόπουλος): Γουμάγιας, Ρέντζης, Έσλερ, Τεγούσης, Καρακώστας, Μουσταφίδης, Φαρινόλα (83' Παπάζογλου), Σάμιος, Μακρίδης, Παναγιωτόπουλος (66' Παλιαρούτας), Χαϊκάλης.