Αθλητικά

Ποδόσφαιρο

Η αποστολή του ΟΦΗ για το παιχνίδι με την Καλλονή

manosgolares.jpg

Με προπόνηση που έγινε το Σάββατο (4/3) το πρωί στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο, ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε την προετοιμασία του για την αναμέτρηση με την Καλλονή στη Μυτιλήνη (5/3, 3μμ).

Μετά τον τραυματία Πάτρικ Βουό, στη Μυτιλήνη δεν ταξιδεύει και ο Βλάνταν Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος δεν κατάφερε να ξεπεράσει τις ενοχλήσεις απο το χτύπημα που είχε δεχθεί στο παιχνίδι με τον Κισσαμικό.

Ετσι ο Νίκος Παπαδόπουλος τον άφησε εκτός αποστολής.

Στην αποστολή του ΟΦΗ μετέχουν 18 παίκτες.

Πρόκειται για τους: Στρέζο, Δερμιτζάκη, Κιάσσο, Κώτσιο, Κομεσίδη, Βαλλιάνο, Παντίδο, Φαζό, Αντουκόρ, Μητρόπουλο, Νάστο, Χαντί, Πουρτουλίδη, Μπόατεγκ, Ράντι, Ογκμποε, Πάγκαλο και Μάνο.

Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Βουό, Μιλοσάβλιεφ, Κοιλιάρας και οι Δάφκος, Οστοιτς, Χίσι Μπουρσέλης, Βρεττός, Μανιαδής και Κοντογιάννης.
 

Αθλητικά

Super League: Κορυφή ο Ολυμπιακός-7oς ο ΟΦΗ

giannikis.jpg

Ο Ολυμπιακός νίκησε 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα και έπιασε κορυφή μετά το εντυπωσιακό 4-4 στην Τούμπα, ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Βόλο. Δείτε αποτελέσματα, βαθμολογία μετά την 6η αγωνιστική.

Το πρόγραμμα της έκτης αγωνιστικής

Σάββατο (16/10)

Απόλλων Σμύρνης - Αστέρας Τρίπολης     0-1
(48' Μπαράλες)

Παναθηναϊκός - Ιωνικός                                4-1
(6', 38' και 53' Καρλίτος, 55' πέναλτι Παλάσιος - 12' Σάντσες)

Κυριακή (17/10)

ΠΑΟΚ - Βόλος                                        4-4

(24' Μιχαηλίδης 30' Άκπομ, 32',42' Ζίφκοβιτς - 14' Φαν Βέερτ, 54' Μπαρτόλο, 62' Ροσέρο, 82' Ρινέρ)

Παναιτωλικός - ΟΦΗ                             1-2
(7' Καρέλης - 17' αυτογκόλ Μαλής, 61' Νέιρα)

ΑΕΚ - Ατρόμητος                                  3-0
(24' Αραούχο, 78' πέναλτι Τσούμπερ, 80' Βράνιες)

ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός                 1-2
(61' πεν. Εραμούσπε - 17' Α. Καμαρά, 84' Ελ Αραμπί)

Δευτέρα (18/10)

Λαμία - Άρης (19:30)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ολυμπιακός 14

2. ΠΑΟΚ          13

3. Βόλος          13

4. ΑΕΚ                13

5. Παναθηναϊκός 10

6. ΠΑΣ Γιάννινα  9

7. ΟΦΗ                 7

8. Αστέρας Τρ.   5

9. Παναιτωλικός  5

10. Ιωνικός          5

11. Λαμία             4

12. Άρης              2

13. Απόλλων Σμ   2

14. Ατρόμητος    2

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ:

Σάββατο 23/10:

18:15 Ατρόμητος-Ιωνικός

19:00 Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα

20:30 Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός

Κυριακή 24/10:

16:00 Άρης-Παναιτωλικός

16:00 Βόλος-ΑΕΚ

18:15 ΟΦΗ-Λαμία

20:30 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ: «Μονόλογος» του Λαυρίου-Tα αποτελέσματα

Motocross :Σε κρίσιμη κατάσταση δύο τραυματίες σε αγώνα στα Γιαννιτσά(vid)

ESPA BANNER