Χιλή-Αργεντινή στον τελικό του Κόπα Αμέρικα(video)

clock 07:28 | 23/06/2016

Η Χιλή επικράτησε με σκορ 2-0 της Κολομβίας στον δεύτερο ημιτελικό και θα αντιμετωπίσει (και φέτος) την Αργεντινή στον τελικό του επετειακού Κόπα Αμέρικα.
Οι Χιλιανοί προηγήθηκαν αρκετά νωρίς στο ματς, στο 7’ με γκολ του Αράνγκουις και τέσσερα λεπτά αργότερα διαμορφώθηκε το τελικό σκορ με γκολ του Φουενζαλίδα. Η αναμέτρηση στιγματίστηκε όμως από τη διακοπή λόγω έντονων καιρικών συνθηκών, αφού λίγο πριν από το δεύτερο ημίχρονο… άνοιξαν οι ουρανοί στο Σικάγο και χρειάστηκε να περάσουν περίπου 2,5 ώρες για να συνεχιστεί το ματς.