Champions League: Νίκη η Ρεάλ στην έδρα της Μπάγερν (video)

clock 23:42 | 12/04/2017

H Ρεάλ Μαδρίτης πήρε τη νίκη με 2-1 στην έδρα της Μπάγερν Μονάχου και έκανε σημαντικό βήμα για πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League.

Το σκορ για την Μπάγερν άνοιξε στο 25' ο Βιδάλ με κοντινή κεφαλιά, ο οποίος στο 45'+2' αστόχησε από την άσπρη βούλα, σε πέναλτι που δόθηκε για χέρι του Καρβαχάλ.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ισοφάρισε σε 1-1 με πολύ όμορφο τέρμα του Κριστιάνο Ρονάλντο στο 47ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 61', καθώς ο Χάβι Μαρτίνεθ δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Ρονάλντο.

O Πορτογάλος άσος σημείωσε και το δεύτερο γκολ των Μαδριλένων, στο 77ο λεπτό.

Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ακυρώθηκε γκολ του Σέρχιο Ράμος, ο οποίος ήταν σε θέση οφσάιντ.

Бавария - Реал Мадрид 1:2. Обзор матча. Лига чемпионов 2016/17. 1/4 финала. 1-й матч. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.