Άτυχος ο Εργοτέλης, 2-2 με τον Ιάλυσο στο Παγκρήτιο

clock 17:22 | 24/10/2016

Νέα απώλεια βαθμών για τον Εργοτέλη καθώς παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στον Ιάλυσο, στο Παγκρήτιο Σταδιο, στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 6ηαγωνιστική του 4ουομίλου της Γ Εθνικης.
Οι κιτρινόμαυροι παραλίγο να χάσουν το παιχνίδι που με βάση το δυνατό ξεκίνημα έδειχναν ότι θα το κερδίσουν εύκολα. Τελικά πήραν το βαθμό της ισοπαλίας στο 87" με αυτογκόλ του Φυλακούρη και παρέμειναν στηνθέση με 13 βαθμούς , 3 λιγότερους από τον πρωτοπόρο Ερμή Ζωνιανών.
Ο Εργοτελης άνοιξε το σκορ στο 10' με τον Καλέ ενώ είχε στο ξεκίνημα του ματς και δύο δοκάρια με τον Κοιλιάρα στο 3' και με τον Κολόκα στο 14'.
Ο Ιάλυσος κατάφερε με αντεπιθέσεις να κάνει την ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά. Στο 39' ο Σπάρταλης ισοφάρισε και στο 45' ο Δελαπόρτας έκανε το 1-2.
Στην επανάληψη οι Ροδίτες με πολλές καθυστερήσεις προσπάθησαν να κρατήσουν τη νίκη αλλά στο 87' δέχτηκαν την ισοφάριση. Στο 67' ο Εργοτέλης είχε τρίτο δοκάρι με τον Κατσικοκέρη
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κασσελάκης από τα Χανιά, ο οποίος έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Κατσικοκέρη (30’), Φυλακούρη (44), Ρεκλείτη (55’), Καλέ (58’), Χατζηφούντα (58’), Παπαδόπουλο (91’) Αρχοντούλη (93’), Λίτσο (95’). Επόπτες του ήταν οι Μαρνέζος και Πετεινάτος, επίσης από τα Χανιά.
Εργοτέλης (Γ. Χατζηνικολάου): Στεφανάκος, Γκοτσούλιας, Τσουμάγκας, Τζανής (73’ Μανουσάκης), Κολόκας, Ρουσάκης, Πόι, Μισέλ, Κατσικοκέρης, Κοιλιάρας (54’ Καϊμακαμούδης), Καλέ.
Ιάλυσος (Η. Φυντάνης): Παπαδόπουλος, Παφιάκης (71’ Καρπαθάκης), Κοκκίνης (20’ λ.τ. Λίτσος), Φυλακούρης, Βαλιτζό, Ρεκλείτης, Αρχοντούλης, Σπάρταλης (81’ Χατζηπέτρος), Χατζηφούντας, Παυλίδης, Δελαπόρτας.