Νέα απώλεια βαθμών για τον Εργοτέλη

clock 17:16 | 23/11/2016

Ο Εργοτέλης ήρθε ισόπαλος 0-0 με την ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ στο Παγκρήτιο στάδιο για την 9η αγωνιστική της Γ' Εθνικής  και είχε νέα εντός έδρας απώλεια βαθμών.

Tην μεγαλύτερη ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου είχε η ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ όταν ο Βεστάκης βρέθηκε μόνος απέναντι στον Στεφανάκο όμως ο γκολκίπερ του Εργοτέλη απέκρουσε το πλασέ των φιλοξενουμένων.

Ο Εργοτέλης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και για 15 λεπτά πίεσε αρκετά την ομάδα των Χανίων και οι γηπεδούχοι είχαν την μεγαλύτερη ευκαιρία στο παιχνίδι με τον Καλέ να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι της εστίας του Γεωργίου.

Ο Γιάννης Κατσούλης είχε αποβληθεί στο πρώτο 45λεπτο.