ΟΦΗ: Άρεσαν οι "νέοι" στη φιλική νίκη επί του ΠΑΟΚρουσώνα

clock 13:08 | 31/01/2016

Η καλή εμφάνιση των νεοαποκτηθέντων Χαντί, Καλέ και Γουόρντεν ήταν το κέρδος για τον ΟΦΗ στο φιλικό της Κυριακής με τον ΠΑΟΚρουσσώνα στο ΒΑΚ, όπου η ομάδα του Νίκου Νιόπλια επικράτησε με 2-1.

Ο ΟΦΗ ήταν πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο, παίζοντας με μια εντεκάδα που θα είναι και η βασική στη συνέχεια.

Εκτός από το γκολ του Γουόρντεν οι γηπεδούχοι δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Νιόπλιας άλλαξε εντεκάδα, ο ρυθμός του ματς έπεσε και ο ΠΑΟΚρουσσώνα ισοφάρισε στο 75' Τελικά ο ΟΦΗ απάντησε και με γκολ του Κοιλιάρα μετά από προσπάθεια του Σαχινίδη πήρε τη νίκη.

ΟΦΗ: Κασμερίδης, Μπολάκης, Φαζός, Κώτσιος, Κιάσσος, Καλέ, Χαντί, Φραγκουλάκης, Γουόρντεν, Πόποβιτς, Πατηνιώτης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν:Δασκαλάκης, Κουσίδης, Τουγλής, Ραπτάκης, Πίτσος, Φουκαράκης, Μπουρσέλης, Κοιλιάρας, Σαχινίδης, Σακλαμάκης, Μαρτσάκης

ΠΑΟΚρουσώνα: Kουρουπάκης, Κανδυλάκης, Χελά, Γιαννακάκης, Μποχώνης, Κέβιν, Μπάμπης, Ανωγειανάκης, Σκούφος, Πήλιος, Ζανελαρης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Xρήστου, Χελά (65' Κοκολογιάννης), Κανδυλάκης, Λογοθέτης, Παπουτσιδάκης, Σκούφος (67' Μάστρορας), Κέβιν (81' Κουράκης), Μπάμπης (61' Νηστικάκης), Πήλιος (78' Κρίσπο), Μανουσάκης, Ζανελάρης (81' Ρομπάκης).