Οδυνηρή ήττα του ΟΦΗ στη Ραφήνα

clock 17:07 | 06/12/2015

Ο ΟΦΗ γνώρισε οδυνηρή ηττα στη Ραφήνα από την Τριγλία με 2-1 ,που τον έφερε σε απόσταση 17 βαθμων από τον πρωτοπόρο Φωστήρα ή 11 αν δεν ισχύσει τελικά η τιμωρία αφαίρεσης 6 βαθμών.Στο πιο κλίσιμο ματς της χρονιάς η Κρητική ομάδα έκανε τραγική εμφάνιση και πολύ δυσκολα θα προλάβει το τρένο της ανόδου.
Οι γηπεδούχοι πέτυχαν από ένα γκολ στις αρχές του κάθε ημιχρόνου με σκόρερ τον Παπαδόπουλο (4 και 47') και προηγήθηκαν με 2-0.′. Στην συνέχεια έδωσαν χώρο στον ΟΦΗ  για να κρατήσουν τη νίκη  και τα κατάφεραν παρότι η Κρητική ομάδα μείωσε σχετικά νωρίς ,με τον Τζέκο στο 65′ .

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
1' Σούτ του Παπαδόπουλου, μπλοκάρει ο Κασμερίδης.
8' Κόρνερ του Μανδύλη, κεφαλιά του αφύλακρου Παπαδόπουλου, μέσα απο την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα (1-0).
16' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Πιθαρούλης βγάζει για τον Πόποβιτς, ο οποίος πλασάρει τον αντίπαλο γκολκίπερ, ο οποιος διώχνει.
26' Ακυρώνεται γκολ της Τριγλίας ως οφσάιντ. Ο Δάρρας είναι ο παίκτης που σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο διαιτητής με υπόδειξη του βοηθού σηκώνει τη σημαία, σημειώνοντας οφσάιντ τον σκόρερ.
38' Απο λάθος διώξιμο του Κασμερίδη, η Τριγλία απειλεί με τον Βασιλείου, ο οποίος αστοχεί στο τετ-α-τετ.
47' : Στην πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ δέχεται δεύτερο γκολ. Ο Παπαδόπουλος αποφεύγει και τον Κασμερίδη μέσα στην περιοχή, περνάει και τον Κασμερίδη και πλασάρει στην κενή εστία κάνοντας το 2-0.
53': Mεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σαχινίδης μόνος απέναντι στο τέρμα, πλασάρει άουτ.
56' Σεντρα του Κοιλιάρα, κεφαλιά του Περογαμβράκη, μπλοκάρει ο γκολκίπερ της Ραφήνας.
60' O OΦΗ μειώνει σε 2-1. Κόρνερ του Κοιλιάρα, κεφαλιά του Σαχινίδη, η μπάλα στα δίχτυα (2-1).
61' Σούτ του Κοιλιάρα απο το ύψος της περιοχής, ο γκολκίπερ της Ραφήνας διώχνει σε κόρνερ.
85' Φάουλ του Μαρτσάκη, κεφαλιά του Σαχινίδη, ο γκολκίπερ της Ραφήνας διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ και κρατάει το 2-1.
​Κίτρινες κάρτες: Σκαφίδας,Κόντης, Βασιλείου, Φαμπίνιο,Πόποβιτς.
Διαιτητής: Παπαποστόλου (Ευβοιας), Σπανός, Αργύρης.
Τριγλία Ραφήνας: Λέτσο, Καρδάρης, Μειμάρογλου, Δάρρας, Τσέπας, Σκαφίδας, Μανδήλης, Γούλας, Κόντης, Βασιλείου, Παπαδόπουλος.
ΟΦΗ: Κασμερίδης, Μπολάκης, Δαμιανάκης (32' λ.τ. Βιγιαφάνε), Κώτσιος, Φαζός, Πιθαρούλης, Φαμπίνιο, Κοιλιάρας, Πόποβιτς, Περογαμβράκης, Σαχινίδης.