Νίκη με καλή εμφάνιση ο ΟΦΗ , 2-0 τον Ιωνικό

clock 16:51 | 13/12/2015

Ο ΟΦΗ κάνοντας μια από τις καλύτερες φετινές του εμφανίσεις νίκησε στο γήπεδο Θόδωρος Βαρδινογιάννης τον Ιωνικό με 2-0.Το κρητικό συγκρότημα μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και περα από το γκολ του Περογαμβράκη στο 21' είχε δοκάρι με τον σκόρερ και αρκετές ευκαιρίες στο πρωτο ημίχρονο.Στην επανάληψη ο Ιωνικός ισορρόπησε το ματς αλλά μετά το 60' ο ΟΦΗ πήρε πάλι τα ηνία του αγώνα και στο 70' με πλασσέ του Μαρτσάκη έκανε το 2-0.
Αναλυτικά το φιλμ του αγώνα:
3' Η πρώτη φάση για τον ΟΦΗ. Κόρνερ ο Κοιλιάρας, κεφαλιά ο Κώτσιος, διώχνει ο τερματοφύλακας του Ιωνικού.
5' Παρ' ολίγο ζημιά για τον ΟΦΗ απο λάθος γύρισμα του Μπολάκη, βγήκε ο γκολκίπερ του ΟΦΗ Βλάχος και έδιωξε με τα πόδια.
13' Δοκάρι για τον ΟΦΗ. Ο Φραγκουλάκης εκτελεί πλασαριστά το φάουλ για τον Περογαμβράκη που σουτάρει δυνατά η μπάλα στη συμβολή των δοκών.
18' Ο διαιτητής Κοκκινάκης λέει όχι σε πέναλτι που ζητάει ο ΟΦΗ, σε χέρι του Κρητικού, μέσα στην περιοχή μετά απο σέντρα του Μπολάκη
21' Το 1-0 για τον ΟΦΗ. Ο Φραγκουλάκης σουτάρει, ο Περογαμβράκης στην πορεία της μπάλας, τη στέλνει με προβολή στα δίχτυα.

35' Ωραία ενέργεια των παικτων του ΟΦΗ. Σεντρα του Κοιλιάρα, κεφαλιά του αφύλακτου Περογαμβράκη, η μπάλα λίγο άουτ.
52' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ασίστ του Πόποβιτς στον Κοιλιάρα ο οποίος απέναντι στον τερματοφύλακα, πλάσαρε στα πόδια του γκολκίπερ του Ιωνικού.
54' Αποδοκιμασίες και γκρίνια για τα σφυρίγματα του διαιτητή Κοκκινάκη, ο οποίος ανέχεται τα σκληρά μαρκαρίσματα των παικτων του Ιωνικού, χωρίς κάρτες.
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Φραγκουλάκης βγάζει τον Κοιλιάρα στην μικρή περιοχή, εκείνος πλασάρει πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.
70' Το 2-0 για τον ΟΦΗ. Ο Τζέκος στόπαρε τη μπάλα, έβγαλε στον Περογαμβράκη, εκείνος στον Μαρτσάκη και αυτός με μονοκόμματο σούτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (2-0).
73' Νέα μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης πλασάρει ο γκολκίπερ του Ιωνικού διώχνει.
77' Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Διαγώνιο σούτ του Μαρτσάκη εντυπωσιακή επέμβαση του γκολκίπερ του Ιωνικού.
Διαιτητής: Koκκινάκης (Λασιθίου)
ΟΦΗ: Bλάχος, Μπολάκης, Πατινιώτης, Κώτσιος, Φαζός, Γκούμας, Περογαμβράκης(83' Πυθαρούλης), Φραγκουλάκης, Πόποβιτς, Σαχινίδης(66' Τζέκος), Κοιλιάρας(63' Μαρτσάκης).
Ιωνικός: Μάνης, Τσαφταρίδης, Κατσικιάς(67' Αθανασόπουλος), Προβατίδης, Κυριακίδης, Κρητικός,Καραχάλιος, Ζαφειρίδης, Ρόβας, Ντούλιας, Παντελίδης.