Νέα γκέλα του Εργοτέλη, ισοπαλία στη Ραφήνα

clock 17:14 | 15/01/2017

Ισόπαλη χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση της Θύελλας Ραφήνας με τον Εργοτέλη για την 15η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής στο Δημοτικό γήπεδο Ραφήνας.Ετσι ο Εργοτέλης έχασε την ευκαιρία να μειώσει τη διαφορά απο τον πρωτοπόρο Ιωνικό που έφερε 1-1 στα Χανιά με το ΙΝΚΑ
Ο Εργοτέλης, που είχε μόλις 16 παίκτες στην αποστολή, ξεκίνησε με δύο από τα νέα μεταγραφικά αποκτήματά του στο βασικό σχήμα (Μπάτζιος και Γκαρακλίδης) ενώ  ο Μπρατσιάνι, μπήκε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο.
Ακίνδυνος ήταν ο Εργοτέλης στο πρώτο ημίχρονο, ενώ η Θύελλα με τον Χαρακτίδη απείλησε τρείς φορές!
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει σε δύο φάσεις με τον Κατσικοκέρη με το τελικό αποτέλεσμα να είναι 0-0.
Διαιτητής ο Κουκουλάς με βοηθούς τους Καρμίρη (Λέσβου)και Πρέντζα (Δυτικής Αττικής)

Θύελλα Ραφήνας:Κατσιούλης, Γκίκας, Φύτρος, Μανουσάκης, Γεραγωτέλλης, Ντόσκας, Χαρακτίδης, Μαστρογιαννούδης (85′ Αράπης), Μπουντάκης (46΄Ζέκιο), Βαζέχα, Ανδρεαδάκης
Εργοτέλης:Βασιλειάδης, Τζανής, Βογιατζής, Γκοτσούλιας, Ρουσάκης, Καϊμακαμούδης (63′ Μπρατσιάνι),, Μπάτζιος,  Λεάλ, Μισέλ, Γκαραγκλίδης (52′ Κοιλιάρας), Κατσικοκέρης