Πρώτη νίκη του ΟΦΗ, 1-0 την Κηφισιά

clock 18:06 | 11/10/2015

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής πέτυχε ο ΟΦΗ που επικράτησε με 1-0 της Κηφισιάς .Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Περογαμβρακης στο 79'.
Οι παικτες του Νικου Γκουλή(δεν κάθισε στον πάγκο λόγω ενός γραφειοκρατικού προβλήματος με το συμφωνητικό του  με τον ΟΦΗ) άξιζαν τη νίκη καθώς είχαν την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες, ενώ περιόρισαν σε παθητικό ρόλο του φιλοξενούμενους.Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ πιεστικοί και έχασαν πολλές ευκαιρίες πριν φτάσουν στο γκολ με καλύτερη το δοκάρι του Πόποβιτς στο 68'.
Το γκολ βεβαίως ήρθε λίγο αργά καθώς το σκορ άνοιξε στο 79ο λεπτό. Ο Φαμπίνιο έκανε εκπληκτική ενέργεια και ο Περογαμβράκης με προβολή σε κενή εστία έκανε το 1-0 για τον ΟΦΗ, που έμεινε ως το φινάλε.
ΟΦΗ: Κασμερίδης, Μπολάκης, Βιγιαφάνε, Κώτσιος, Ραπτάκης, Γκούμας, Περογαμβράκης, Φραγκουλάκης (90' Πιθαρούλης), Πόποβιτς, Κοιλιάρας (46' Πατινιώτης), Φαμπίνιο.
ΚΗΦΙΣΙΑ: Γουμάγιας, Γκίκας, Έσλερ, Τεγούσης, Καρακώστας (87' Γεωργιάδης), Γεωργίου, Μιχαλόπουλος, Καραδέμητρος, Βέρμπης (76' Παληαρούτας), Γκέζος (51' Οσμανάι), Χαϊκάλης