ΚΡΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ

Μεγάλη διάκριση για τη Νοσηλεύτρια του Βενιζέλειου νοσοκομείου (φωτο)

νοσηλεύτρια_βενιζέλειο
 clock 07:52 | 08/04/2019

Μεγάλη διάκριση για τη Νοσηλεύτρια του Βενιζέλειου - Πανάνειου Γ.Ν, Αλεξάνδρα Μυλωνά, η οποία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα tul 1 dan, με τα χρώματα της Εθνικής Ελλάδος, στους πανευρωπαϊκούς αγώνες Taekwondo, που πραγματοποιουνται αυτές τις μέρες στο Ρίμινι της Ιταλίας.

Η Αλεξάνδρα, στην πρώτη της παρουσία σε Πανευρωπαϊκούς αγώνες, μετά απο μια πολύ καλή αγωνιστική παρουσία, αφού πρωτίστως πέτυχε την πρόκριση της στον τελικό του αθλήματος, έχασε για ελάχιστους πόντους τη δεύτερη θέση,  αφήνοντας όμως πολύ καλές εντυπώσεις για την εμφάνιση της και την άξια εκπροσώπηση της χώρας μας σε μια τόσο υψηλού επιπέδου αθλητική διοργάνωση

Η Αλεξάνδρα είναι αθλήτρια του αθλητικού συλλόγου Gerontis Fighters , ο προπονητής του οποίου,  Γιάννης Γεροντής κατέκτησε επίσης το χάλκινο μετάλλιο στο ίδιο άθλημα στην κατηγορία των  βετεράνων 6 dan.