Μετά το Champions League σειρά παίρνει απόψε Πέμπτη (29/10) το Europa League με τα παιχνίδια της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων. Ξεχωρίζουν οι δύο αναμετρήσεις των ελληνικών ομάδων.
Η ΑΕΚ υποδέχεται στις 19:55, στο ΟΑΚΑ, τη Λέστερ, με στόχο την πρώτη της επιτυχία στον έβδομο όμιλο. Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει στις 22:00, εκτός έδρας, την πρωτοπόρο του πέμπτου ομίλου Γρανάδα και θα προσπαθήσει να φύγει αήττητος από την Ισπανία.
Από το υπόλοιπο πρόγραμμα, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Σλάβια Πράγας-Λεβερκούζεν, Νις-Χάποελ Μπερ Σέβα, Σοσιεδάδ-Νάπολι, Λιλ-Σέλτικ, Σιβασπόρ-Μακάμπι Τελ Αβίβ και Αντβέρπ-Τότεναμ.
To τηλεοπτικό πρόγραμμα
19:55 COSMOTE SPORT 4 HD Ζόρια - Μπράγκα
19:55 COSMOTE SPORT 9 HD Λιλ – Σέλτικ
19:55 COSMOTE SPORT 8 HD Γάνδη – Χόφενχαϊμ
19:55 COSMOTE SPORT 7 HD Μίλαν - Σπάρτα Πράγας
19:55 COSMOTE SPORT 3 HD ΑΕΚ – Λέστερ
22:00 COSMOTE SPORT 5 HD Ρεάλ Σοσιεδάδ – Νάπολι
22:00 COSMOTE SPORT 4 HD Ομόνοια – Αϊντχόφεν
22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Μπενφίκα - Σταντάρ Λιέγης
22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Σλάβια Πράγας – Λεβερκούζεν
22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Άρσεναλ – Νταντάλκ
22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Γρανάδα – ΠΑΟΚ
Το πρόγραμμα
Πέμπτη 29 Οκτωβρίου (22:00)
1ος όμιλος
Ρόμα-ΤΣΣΚΑ Σόφιας
Κλουζ-Γιουνγκ Μπόις
Βαθμολογία
Κλουζ 3
Ρόμα 3
Γιουνγκ Μπόις 0
ΤΣΣΚΑ Σόφιας 0
2ος Όμιλος
Άρσεναλ-Ντάνταλκ
Μόλντε-Ραπίντ Βιένης
Βαθμολογία
Άρσεναλ 3
Μόλντε 3
Ραπίντ Βιένης 0
Ντάνταλκ 0
3ο Ομιλος
Σλάβια Πράγας-Λεβερκούζεν
Νις-Χάποελ Μπερ Σέβα
Βαθμολογία
Λεβερκούζεν 3
Χάποελ Μπερ Σέβα 3
Σλάβια Πράγας 0
Νις 0
4ος Όμιλος
Μπενφίκα-Σταντάρ Λιέγης
Ρέιντζερς-Λεχ Πόζναν
Βαθμολογία
Μπενφίκα 3
Ρέιντζερς 3
Σταντάρ Λιέγης 0
Λεχ Πόζναν 0
5ος Όμιλος
Ομόνοια-Αϊντχόφεν
Γρανάδα-ΠΑΟΚ
Βαθμολογία
Γρανάδα 3
Ομόνοια 1
ΠΑΟΚ 1
Αϊντχόφεν 0
6ος Όμιλος
Σοσιεδάδ-Νάπολι
Άλκμααρ-Ριέκα
Βαθμολογία
Σοσιεδάδ 3
Αλκμααρ 3
Νάπολι 0
Ριέκα 0
Πέμπτη 29 Οκτωβρίου (19:55)
7ος όμιλος
Ζόρια-Μπράγκα
ΑΕΚ-Λέστερ
Βαθμολογία
Λέστερ 3
Μπράγκα 3
ΑΕΚ 0
Ζόρια 0
8ος Όμιλος
Μίλαν-Σπάρτα Πράγας
Λιλ-Σέλτικ
Βαθμολογία
Λιλ 3
Μίλαν 3
Σέλτικ 0
Σπάρτα Πράγας 0
9ος Όμιλος
Σίβασπορ-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Καραμπάχ-Βιγιαρεάλ
Βαθμολογία
Βιγιαρεάλ 3
Μακάμπι Τελ Αβίβ 3
Καραμπάχ 0
Σίβασπορ 0
10ος όμιλος
Αντβέρπ-Τότεναμ
ΛΑΣΚ Λιντς-Λουντογκόρετς
Βαθμολογία
Τότεναμ 3
Αντβέρπ 3
Λουντογκόρετς 0
ΛΑΣΚ Λιντς 0
11ος Όμιλος
Φέγενορντ-Βόλφσμπεργκερ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ντιναμό Ζάγκρεμπ
Βαθμολογία
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 1
Βόλφσμπεργκερ 1
Φέγενορντ 1
Ντιναμό Ζάγκρεμπ 1
12ος Όμιλος
Ερυθρός Αστέρας-Σλόβαν Λίμπερετς
Γάνδη-Χοφενχάιμ
Βαθμολογία
Χοφενχάιμ 3
Σλόβαν Λίμπερετς 3
Γάνδη 0
Ερυθρός Αστέρας 0