Αθλητικά

Βόλος-ΟΦΗ: Με διαιτητή τον Βρέσκα

Βρέσκας

Τους διαιτητές για τα πρώτα παιχνίδια της 6ης φάσης του Κυπέλλου ανακοίνωσε η ΚΕΔ, με τον Βρέσκα να ορίζεται στο ματς Βόλος-ΟΦΗ. Ο διατητης από την Πιερία ήταν τέταρτος στο ματς ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 0-3 ενω φέτος σφύριξε και το ματς Λαμία-ΟΦΗ 1-2.

 Υπενθυμίζεται εξάλλου πως σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης, δεν υπάρχει η δυνατότητα του Video Assistant Referee.

Αναλυτικά οι διαιτητές του Κυπέλλου: 

Τετάρτη 20/1
15:00 Βόλος – ΟΦΗ: Βρέσκας (Κόλλιας, Παπαδόπουλος, 4ος Μπεκιάρης)
15:00 Άρης-Αστέρας Τρ.: Βάτσιος (Γεωργακόπουλος, Κωνσταντίνου, 4ος Κατσικογιάννης)
17:15 ΠΑΟΚ-ΑΕΛ: Γρατσάνης (Κούλα Χασάν, Καλαμπόλης, 4ος Μαλούτας)
19:30 Παναιτωλικός-Ολυμπιακός: Τσέτσιλας (Διπλάρης, Μωυσιάδης, 4ος Ζαμπάλας)
21:30 ΑΕΚ-Απόλλων: Τσακαλίδης (Απτόσογλου, Κολλιάκος, 4ος Γκάμαρης)

Πέμπτη 21/1
19:30 ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος: Κουμπαράκης (Τζιουβάρας, Νατσιόπουλος, 4ος Μπαΐλης)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Αυγενάκης στο Ράδιο Κρήτη για υπόθεση Μπεκατώρου: "Δεν θα αφήσουμε τίποτα ομιχλώδες"

Γιώργος Γιακουμάκης: Έτσι πήγε στη Φένλο

 

Αθλητικά

Super League : Βαθμολογίες και η συνέχεια σε πλέι οφ και πλέι αουτ-Τα παιχνίδια του ΟΦΗ

ofi.jpg

Άρης, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ συνέχισαν με νίκες στην 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ, αφήνοντας πίσω στο κυνήγι της Ευρώπης τον Παναθηναϊκό.

Παναθηναϊκός - Άρης ......................1-2
(31' Σανκαρέ - 62' Μάνος, 65' Ματέο Γκαρσία)

ΑΕΚ - Αστέρας Τρίπολης.................. 3-1
(39' Γαλανόπουλος, 85' Λόπες, 95' Αλμπάνης - 41' Ριέρα)

ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός......................... 2-0
(49', 63' Ζίφκοβιτς)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

standings-sl
standings-sl

 

Η βαθμολογία των πλέι άουτ

Νέα διάσταση αποκτά η βαθμολογία των πλέι άουτ μετά την ολοκλήρωση σχεδόν της 4ης αγωνιστικής. Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει το ματς της Δευτέρας μεταξύ Λαμίας-ΑΕΛ.

Ο Παναιτωλικός χάρη στη νίκη που πέτυχε, ανεβαίνει αυτή τη στιγμή προσωρινά στην προτελευταία θέση, όμως μένει να φανεί τι θα κάνει η Λάρισα, η οποία για την ώρα είναι στην τελευταία θέση. Σε περίπτωση νίκης της ο ΟΦΗ θα περιέλθει στην προτελευταία θέση.

4η αγωνιστική
Σάββατο 17 Απριλίου
ΟΦΗ-Ατρόμητος ..................................1-1
Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης .....1-0
Βόλος-ΠΑΣ Γιάννενα.......................... 1-1
Δευτέρα 19 Απριλίου
19:30 Λαμία-ΑΕΛ

 

Βαθμολογία
7. Βόλος........................... 39
8. ΠΑΣ Γιάννινα ..............35
9. Απόλλων Σμύρνης..... 30
10. Ατρόμητος ...............30
11. Λαμία* .......................30
12. ΟΦΗ ..........................25
——————————————-
14. Παναιτωλικός .........24
——————————————-
13. ΑΕΛ* ........................23

Tα ματς του ΟΦΗ μέχρι το φινάλε:

ΑΕΛ (εκτός) 24 Απριλίου

Λαμία (εκτός) 8 Μαΐου

Παναιτωλικός (εντός) 15 Μαϊου

Τα επόμενα παιχνίδια του Παναιτωλικού:

ΠΑΣ Γιάννινα (εκτός)

Ατρόμητος (εντός)

ΟΦΗ (εκτός)

Τα επόμενα παιχνίδια της Λάρισας:

ΟΦΗ (εντός)

Βόλος (εκτός)

ΠΑΣ Γιάννινα (εντός)

* συν το ματς της Δευτέρας στη Λαμία

 

Επόμενη αγωνιστική (5η)
Σάββατο 24 Απριλίου
15:00 ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός
17:15 ΑΕΛ-ΟΦΗ
19:30 Ατρόμητος-Λαμία
Δευτέρα 26 Απριλίου
19:30 Απόλλων Σμύρνης-Βόλος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Γ Εθνική: Πήρε το ντέρμπι ο Αλμυρός, παραιτήθηκε ο προπονητής του Πόρου

Τσιτσιπάς - Ρούμπλεφ 2-0: Πρίγκιπας του Μονακό-Τι δήλωσε(video)