Volley League: ''Αυτοκτόνησε'' στα δυο πρώτα σετ και έχασε 3-0 ο ΟΦΗ στην Κηφισιά

οφη βολει
 clock 19:19 | 29/10/2022

Ο ΟΦΗ διεκδίκησε τα δυο πρώτα σετ στο «Ζηρίνειο» με την Κηφισιά, αλλά τα έχασε μέσα απο τα χέρια του (25-22 και 25-23), υποτάχθηκε στο τρίτο (25-16) και ηττήθηκε με 3-0 σετ, κάνοντας τη δεύτερη ήττα του, στην Volley League.

O ΟΦΗ έπαιξε χωρίς τον λίμπερο Τσαδήμα (ίωση), τον οποίο αντικατέστησε ο Αραμπόπουλος, αλλά είχε μεγάλο πρόβλημα στην υποδοχή και τις άμυνες, που έλειψαν στα κρίσιμα σημεία του αγώνα.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε με 18-19 στο πρώτο σετ και έδειξε να το έχει, αλλά τελικά το έχασε με 25-22.

Ενώ «καρμπόν» ήταν και το δεύτερο σετ, στο οποίο «αυτοκτόνησε».

Προηγήθηκε με 21-22, αλλά τα προσωπικά λάθη του στέρησαν την ισοφάριση.

Η Κηφισιά με την καλή ψυχολογία του 2-0, πήρε εύκολα το τρίτο σετ (25-16) απο τον απογοητευμένο ΟΦΗ.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε το παιχνίδι με Τζάρβις, Χήρα, Ιγκόμπε, Αντάμι, Αμπράο, Βαϊόπουλο και λίμπερο τον Αραμπόπουλο, λόγω της απουσίας του Τσαδήμα, με ίωση.

Τα σετ: 25-22, 25-23, 25-16.

Νίκη του ΠΑΟ στο ντέρμπι

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-1 σετ του ΠΑΟΚ στο κλειστό του Αγίου Θωμά και διπλασίασε τις νίκες της στη Volley League, με τους Γίρι Κόβαρ και Φερνάντο Ερνάντες να είναι οι πρωταγωνιστές των γηπεδούχων.

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε σε τρία από τα τέσσερα σετ, όμως ήταν πιο αποτελεσματικοί στα… δύσκολα, παρά το γεγονός ότι οι παίκτες των φιλοξενούμενων ήταν πολύ ανταγωνιστικοί. Ράπτης, Βουλκίδης και Ουόλς ήταν οι διακριθέντες από τον “Δικέφαλο του Βορρά”, οι οποίοι δεν αρκούσαν για να φύγει η ομάδα τους με ένα σημαντικό “διπλό” από το Μαρούσι.

ΟΦΗ: Στη Θεσσαλονίκη για θετικό αποτέλεσμα κόντρα στον Άρη, στο ντεμπούτο Νταμπράουσκας

Α1 ΕΠΣΗ: Νικηφόρο ξεκίνημα για τον Εργοτέλη