Βαζ: Πιστεύουμε σ' αυτό που κάνουμε

clock 18:45 | 14/01/2020

Για το παιχνίδι με τον Αστέρα στην Τρίπολη που προηγήθηκε και για εκείνο με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα που ακολουθεί μίλησε ο Ρικάρντο Βαζ.

Ο Πορτογάλος ακραίος επιθετικός του ΟΦΗ δήλωσε στην κάμερα της Nova:

«Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε πολύ καλά. Είχαμε 2-3 ευκαιρίες να βάλουμε γκολ και δείξαμε καλό πρόσωπο. Στο δεύτερο ημίχρονο βρέθηκαν μπροστά στο σκορ και επιβράδυναν το ρυθμό του παιχνιδιού. Ήταν δύσκολο για εμάς που θέλαμε να παίξουμε και δημιουργήσουμε όμορφα πράγματα.

Είναι δύσκολο όταν σταματάς συνεχώς το παιχνίδι. Πρέπει να συγκεντρωθούμε στο επόμενο ματς! Δουλεύουμε κάθε μέρα, πιστεύουμε σ' αυτό που κάνουμε. Πιστεύουμε στο πλάνο του προπονητή και απολαμβάνουμε το ποδόσφαιρο.

Μπορεί να μην κερδίζουμε στη συγκεκριμένη φάση, όμως δημιουργούμε πολύ όμορφα πράγματα στο γήπεδο και είμαι σίγουρος πως σύντομα θα επιστρέψουν οι νίκες και θα βρεθούμε εκεί που θέλουμε και αξίζουμε να βρισκόμαστε.»