Ύποπτη για «στημένo» παιχνίδι η Πόρτο του Σέρτζιο Κονσεϊσάο

clock 16:02 | 01/03/2018

H Πόρτο φέρεται να «εξαγόρασε» το αποτέλεσμα του δευτέρου ημιχρόνου με την Εστορίλ, σύμφωνα με ανώνυμη καταγγελία.

Πρόκειται για αγώνα ο οποίος διεξήχθη στις 21 Ιανουαρίου του τρέχοντος έτους και στο ημίχρονο οι «δράκοι» βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 1-0.

Το ματς για λόγους ασφαλείας των θεατών αναβλήθηκε προσωρινά και μετά την επανέναρξή του η Πόρτο ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και επικράτησε με 3-1.

Η καταγγελία προς την πλευρά της ομάδας του Κονσεϊσάο αφορά πιθανό χρηματισμό, καθώς κάποιες ημέρες αργότερα έγινε κατάθεση του ποσού των 730.000.