Τρίτη σερί ήττα για τον Εργοτέλη

clock 16:49 | 15/12/2018

Την τρίτη συνεχόμενη ήττα του στο πρωτάθλημα της Football League γνώρισε ο Εργοτέλης στο Αιγίνιο, από τον Αιγινιακό με 1-0. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Πολύζος στο 14'.
Για πεναλτι διαμαρτυρήθηκε ο Εργοτέλης στο 10', καθώς μετά από σουτ του Γιακουμπου η μπάλα φάνηκε να βρρίσκει στο χερι αμυντικού του Αιγινιακού, με τον διαιτητή να δείχνει παίζεται και να καταλογίζει κόρνερ. Τέσσερα λεπτά μετά ο Αιγινιακός άνοιξε το σκορ, με το τέρμα του Πολύζου. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, δίχως όμως αποτέλεσμα μέχρι και την ανάπαυλα του ημιχρόνου, με το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων να παραμένει.
Στο δεύτερο μέρος ο Εργοτέλης προσπαθούσε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, χωρίς αποτέλεσμα, με τον Αιγινιακό να είναι αυτός που απείλησε στο 65' με τον Μαρκόφσκι.
Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας), Δεμερτζής (Πέλλας)
Αιγινιακός (Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Τοπαλίδης (52' Γιαλαμούδης), Πετρούσης, Στάνιτς, Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόφσκι, Παπαδόπουλος, Δούμτσιος (57' Πέριτς), Πιαστόπουλος
Εργοτέλης (Παπαβασιλείου): Κατσιμήτρος, Κοζορώνης, Γιακούμπου, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπουτσάκης (64' Μπουεσέλης), Μπρους, Τσέλιος, Καπνίδης, Ιατρούδης, Εφορντ