ΤΕΝΙΣ: Τρίτος ο Μπόγρης του "Ηράκλειο" στη Λάρισα

clock 15:59 | 22/10/2019

Την 3η θέση στα μονά και την 2η θέση στα Διπλά κατέκτησε ο αθλητής του Ομίλου Αντισφαίρισης και Αθλοπαιδιών «ΗΡΑΚΛΕΙΟ», Μπόγρης Βαγγέλης στην κατηγορία Αγόρια 16 ετών στο 5ο Ε1 Εθνικό Πρωτάθλημα που έγινε στη Λάρισα.

Αναλυτικά οι συμμετοχές του "Ηράκλειο":
Κατηγορία 16 ετών: Μανδαλενάκης Αναστάσης, Μπόγρης Βαγγέλης, Κωστάκη Ελένη και Νταμπακάκη Χρυσή.
Κατηγορία 14 ετών: Μπουνάκης Δημήτρης και Δερμιτζάκη Εβελίνα.
Κατηγορία 12 ετών: Νικολιδάκης Γιάννης, Τσατσάκης Έκτορας

Ο Μπόγρης κέρδισε στους 32 τον Τσεκούρα (Πεύκη) στο τρίτο σετ 46 62 61.  Στους 16 αντιμετώπισε τον Βιολάτο (ΑΟΑ Χαιδαρίου) και τον κέρδισε εύκολα 61 61. Στους 8 κέρδισε και το Νο2  του ταμπλό, τον Βάλαρη (ΑΟΑ Παπάγου) 62 63 και έφτασε στα ημιτελικά, όπου όμως δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Σαμολαδά (ΑΟΑ Ηλιούπολης), συμπαίκτη του στα διπλά, με αποτέλεσμα να χάσει δύσκολα 76(2) 75.
Στα διπλά, με τον Σαμολαδά, κατέκτησαν την δεύτερη θέση. Στον τελικό αντιμετώπισαν τους Βάλαρη/ Μπαχλιβανίδη, από τους οποίους έχασαν 64 61.

Η Κωστάκη έφτασε στην οκτάδα και έχασε από την Ρουσσοπούλου (ΟΑ Γλυφάδας) 63 61.
Πριν είχε κερδίσει δυο αγώνες, εναντίον της Αϊβάζη (Πανόραμα Πυλαίας) 60 61 και της Πέτσουλα (Φοίβος Λάρισας) 61 62.

Ο Νικολιδάκης, έφτασε στην οκτάδα, όπου έχασε από τον Νο1 τον Σακκά (ΑΟΑ Χαϊδαρίου) 36 64 63. Νωρίτερα ο Νικολιδάκης είχε κερδίσει τον Θεοδώρου (Λιβαδειά) 64 60 και τον Τζαμπτζή (ΟΑ Μαγνησίας) 62 30 ret.

Ο Μανδαλενάκης έχασε στους 32 από τον Σκαλτσογιάννη (ΑΟΑ Χαϊδαρίου) 75 64.
Η Νταμπακάκη, αγωνίστηκε, αν και 14αρα, στην κατηγορία 16 ετών και έχασε στον πρώτο γύρο από την Σιλιντζίρη (Κολλέγιο Ντερή) 60 57 62. Η ίδια αγωνίστηκε στα διπλά με συμπαίκτρια την Γιτοπούλου και μπήκαν στις 8.

Ο Τσατσάκης έχασε στον πρώτο του αγώνα από τον Κατσάνος (ΓΕ Πρέβεζας) 62 60.
Ο Μπουνάκης, ξεκίνησε από τα προκριματικά και πραγματοποίησε δυο νίκες, εξασφαλίζοντας την είσοδο του στο κυρίως ταμπλό. Στο ταμπλό έχασε στον γύρο τον 32 από τον Μανόπουλο (Φθιωτικός ΟΑ) 62 64. Ο Μπουνάκης με συμπαίκτη τον Λεβέντη, μπήκαν στην οκτάδα στα διπλά της κατηγορίας τους.

Η Δερμιτζάκη έχασε στον πρώτο γύρο των προκριματικών από την Παπαδοπούλου (ΟΑ Πετρούπολης) 75 62.

To Δ.Σ. του «ΗΡΑΚΛΕΙΟ» Ο.Α.Α., συγχαίρει τους αθλητές και τις αθλήτριες, για τις διακρίσεις τους και τους εύχεται να πανηγυρίζουν πάντα επιτυχίες. Στους προπονητές τους κ. Μανόλη Δολιανίτη, Κώστα Τζιγκουνάκη και την ισχυρή προπονητική ομάδα, να συνεχίσουν να κάνουν τον Όμιλο μεγάλη δύναμη σε όλη την Ελλάδα.