Αθλητικά

Συγκροτήθηκε το Δ.Σ. του Εργοτέλη

erg3.jpg

Συστάθηκε σε σώμα η νέα διοίκηση του Ερασιτέχνη Εργοτέλη, με τον Γιώργο Στειακάκη να αναλαμβάνει τη θέση του προέδρου.

Μετά την συνεδρίαση που πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Δευτέρας στα γραφεία του συλλόγου μας στο Μαρτινέγκο,  το νέο Δ.Σ. συγκροτήθηκε σε σώμα ως εξής:
Πρόεδρος: Στειακάκης Γιώργος
Αντιπρόεδρος Α΄: Καραταράκης Λευτέρης
Αντιπρόεδρος – υπεύθυνος ιατρικών θεμάτων : Κατρινάκης Γιώργος
Γενικός Γραμματέας: Μπροκαλάκης Γιάννης
Ταμίας: Βρέντζος Σπύρος
Γενικός Αρχηγός – υπεύθυνος ομάδων υποδομής: Σεβαστάκης Μανόλης
Υπεύθυνος Οικονομικού Σχεδιασμού: Μποβολέτης Διονύσης
Υπεύθυνος τμημάτων καλαθοσφαίρισης: Γιαννουλάκης Βαγγέλης
Υπεύθυνος οικονομικής διαχείρισης: Κεφαλογιάννης Μανόλης
Υπεύθυνος υλικού και προμηθειών: Ταμιωλάκης Μανόλης
Υπεύθυνος προγραμμάτων φροντίδας και αξιολόγησης σωματικής κατάστασης αθλητών: Χουλιέρης Νικόλαος
Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων και Επικοινωνίας: Περατσάκης Γιώργος
Υπεύθυνος χορηγιών: Δανδαρής Σπύρος
Έφορος γηπέδου  και Υπεύθυνος αθλητικών εγκαταστάσεων: Σαμπροβαλάκης Αντώνης
Υπεύθυνος τμημάτων γυναικείου ποδοσφαίρου: Τζανάκης Κωνσταντίνος
 

erg12.jpg

erg12.jpg, by sofia

 

Αθλητικά

Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Οι ελληνικές συμμετοχές της 9ης ημέρας (31/07)

miltos-tentoglou.jpg

Σε στίβο, κολύμβηση, ιστιοπλοΐα, πόλο ανδρών και άρση βαρών επικεντρώνεται το ελληνικό ενδιαφέρον στην αυριανή (Σάββατο, 31/07) 9η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο.
Στο στίβο «μπαίνουν» στη... μάχη ο Μίλτος Τεντόγλου στον προκριματικό του μήκους, οι Εμμανουήλ Καραλής, Κώστας Φιλιππίδης στο επί κοντώ, η Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου στη δισκοβολία γυναικών και η Ελισάβετ Περισίδου στον προκριματικό των 100μ. με εμπόδια.
Στην κολύμβηση ο Κρίστιαν Γκολομέεβ θα τα δώσει όλα για την πρόκριση στον τελικό των 50μ. ελεύθερου ανδρών, ενώ στο πόλο η εθνική Ανδρών αντιμετωπίζει τη Ν. Αφρική. Στην ιστιοπλοΐα ο Ιωάννης Μιτάκης συνεχίζει με την 7η και 8η ιστιοδρομία του, ενώ στην άρση βαρών έρχεται η ώρα του Θόδωρου Ιακωβίδη στην κατηγορία των 96κ. (προκριματικός).
 
ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΤΗΣ 9ης ΗΜΕΡΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΣΤΙΒΟΣ

-Δισκοβολία γυναικών: Προκριματικός γύρος (03:30): Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου
-Άλμα επί κοντώ ανδρών: Προκριματικός γύρος (03:40): Εμμανουήλ Καραλής (Α΄ γκρουπ), Κώστας Φιλιππίδης (Β΄ γκρουπ)
-100μ. με εμπόδια γυναικών: Προκριματικός γύρος/3η σειρά (05:01): Ελισάβετ Πεσιρίδου
-Μήκος ανδρών: Προκριματικός (13:10): Μίλτος Τεντόγλου

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
Tokyo Aquatics Centre
-50μ. ελεύθερο ανδρών (05:16): Δεύτερος ημιτελικός: Κρίστιαν Γκολομέεβ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
Sagami
-Finn Ανδρών: Ιστιοδρομίες 7-8 (06:05): Ιωάννης Μιτάκης

ΠΟΛΟ
-Αγώνας A΄ ομίλου (13:50): Νότια Αφρική - Ελλάδα

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ
Tokyo International Forum
-Κατηγορία 96κ./προκριματικός Β΄ γκρουπ (05:50): Θοδωρής Ιακωβίδης

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

Super league: 16χρονη Ολλανδέζα έκανε δίωρο ταξίδι για να πάρει φανέλα του ΟΦΗ!

ΝΒΑ: Στους Μιλγουόκι Μπακς ο Ηρακλειώτης Γιώργος Καλαϊτζάκης, No 60 του Draft