Super League 2: Ήττες για Εργοτέλη, Επισκοπή και Χανιά (vid)

Εργοτέλης ΑΕΚ Β
 clock 18:57 | 16/04/2022

Ήττες για τις Κρητικές ομάδες στην αυλαία της 32ης αγωνιστικής της Super League 2.

O Εργοτέλης ηττήθηκε με 2-0 από το Αιγάλεω στην Αθήνα, η Επισκοπή στο Ρέθυμνο απο την ΑΕΚ Β με 3-1 και τα Χανιά στη Ζάκυνθο απο την τοπική ομάδα με 3-1.

Το Αιγάλεω πήρε τη νίκη απέναντι στον Εργοτέλη με σκορ 2-0 και επέστρεψε στα θετκά αποτελέσματα. Το City ανέβηκε στην 7η θέση με 46 πόντους και είναι στο +6 από τους 9ους Κρητικούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με κεφαλιά του Τριμμάτη. Το Αιγάλεω είχε ευκαιρία και για δεύτερο γκολ πριν απ' τη λήξη του α' μέρους. Συγκεκριμένα στο 37' η προσπάθεια του Δημητριάδη κατέληξε στο δοκάρι.

Τελικά, το Αιγάλεω κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά του στο 48ο λεπτό με κεφαλιά του Αρναρέλλη. Το 2-0 έμεινε έως το φινάλε του αγώνα.

Αιγάλεω: Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Καλύβας, Λάσκαρης, Μπαρμπαρούσης, Δημητριάδης. Αρναρέλλης, Τριμμάτης

Εργοτέλης: Τσέλιος, Σαρρής, Μίκο, Κόλα, Σερβιλάκης, Κατσούρρι, Πέιος, Βουτσάς, Κουτάντος, Αλεξάκης, Κωστανάσιος

Τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 και η βαθμολογία:

17. Ρόδος             16 -29αγ.

*Η Καλαμάτα έχασε με 3-0 στα χαρτιά το παιχνίδι με τον Λεβαδειακό, για τη 14η αγωνιστική, και της αφαιρέθηκαν τρεις (3) βαθμοί.
**Ποινή αφαίρεσης οκτώ (8) βαθμών επέβαλλε στην ΠΑΕ Ρόδος η Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού.

Super League 1 Απόλλων - Βόλος 1-1: Ισοπαλία- «ψαλίδι» στις ελπίδες παραμονής

ΟΦΗ: Χωρίς Φαν Ντάινεν και Ντε Γκουζμάν με Ατρόμητο