Super League 2: Έχασε την νίκη στο τέλος ο ΟΦΙ (βαθμολογία-highlights)

clock 17:38 | 04/04/2021

Ο ΟΦ Ιεράπετρας "φλέρταρε" με μία σπουδαία νίκη κόντρα στον Λεβαδειακό, αλλά δέχτηκε την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά του αγώνα (1-1).

Αν έμενε το 1-0 θα ήταν ιδανικό όχι μόνο για την προσπάθεια της ομάδας της Ιεράπετρας να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση αλλά και για τα Χανιά, που θα πλησίαζαν στο… τρίποντο από τον 2ο Λεβαδειακό.

Οι φιλοξενούμενοι έχαναν τις ευκαιρίες (είχαν και δοκάρι) στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ο ΟΦΙ “βρήκε” το γκολ με πέναλτι του Κούστα στο 40’, το οποίο δόθηκε για μαρκάρισμα του Παναγιώτου στον Βογιατζή.

Ο Λεβαδειακός πίεσε για την ισοφάριση, ο ΟΦΙ έφτασε κοντά στο 2-0 με τον Ντάλα Κόστα, ενώ ο Αθανασόπουλος στο 84’ αρνήθηκε το 1-1 στον Τζημόπουλο. Ωστόσο ο… βραχύτερος από τον θηριώδη ποδοσφαιριστή Μαρίνος ήταν πιο… εύστοχος στο 88’, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, με κεφαλιά από σέντρα του Κονέ για το τελικό.

Τα αποτελέσματα (18η αγωνιστική)
Απόλλων Λάρισας – Ιωνικός............... 0-1 (20' Κοτσώνης)
Παναχαϊκή– Δόξα Δράμας.................. 2-1 (18', 75’ Κουσκουνάς-93’ Κόντος)
ΟΦ Ιεράπετρας – Λεβαδειακός ..........1-1 (40' πεν. Κούστα-88’ Μαρίνος)
Χανιά-Διαγόρας ...................................1-0 (61’ Καμαρά)
Ξάνθη-Καραϊσκάκης Άρτας ................1-1 (12’ Ντίνας-58’ Ναζίμ)
Εργοτέλης-Τρίκαλα.............................. 2-3 (38’, 78’ Μανουσάκης-41’, 53’ Ευθυμίου, 89’ Ριζογιάννης)