Super League 2: "Αυτοκτονία" στο τέλος για τα Χανιά

clock 17:15 | 30/11/2019

Ένα δικό της ματς κατάφερε μέσα σε λίγα λεπτά χωρίς να έχει απειληθεί από τον αντίπαλο να χάσει η ΠΑΕ Χανιά, από τον Απόλλωνα Λάρισας (1-2) στα Περιβόλια.

Έπειτα από ένα πρώτο ημίχρονο με σημαντικές ευκαιρίες ο Κάσσος στο 45+2' με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ (1-0) για την Χανιώτικη ομάδα Στο 88' ο Λίταινας και στο 90+2' ο πρώην παίκτης των Χανίων, Τασιούλης έδωσαν τη νικη στον Απόλλωνα Λάρισας.

Διαιτητής: Βεργέτης Χρήστος (ΕΠΣ Αρκαδίας)
Βοηθοί: Βεργέτης Δημήτρης - Κύριος (ΕΠΣ Αρκαδίας)
4ος διαιτητής: Μπακογιάννης (ΕΠΣ Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Γκουστάβο (11'), Ανδρέου (28'), Μπαστακός (45+2'), Χατζής (51'), Σελινιωτάκης (75'), Λίταινας (85')

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Σελινιωτάκης, Σωτηράκος, Κάσσος, Παπαχρήστος (72' Ουνγιαλίδης), Μουμίν, Παναγιωτούδης (65' Χύσι), Λεοζίνιο (82' Αρναρέλλης), Κουσκουνάς, Τζιώρας.

Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Κουρτεσιώτης (85' Τασιούλης), Σουλιώτης, Καρρίκι, Σκούπρα, Λίταινας, Χατζής, Ναζίμ, Σιφναίος, Γκουστάβο (41' Καμπέρης), Μπαστακός.