Super League 1: Αστέρας Τρίπολης - Άρης 2-1 με ανατροπή (Βίντεο)

Αστέρας Τρίπολης - Άρης
 clock 19:12 | 30/01/2021

Μεγάλη νίκη απέναντι στον Άρη πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης, στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης", καθώς ανέτρεψε το εις βάρος του 0-1 του πρώτου ημιχρόνου και με δύο τέρματα στην επανάληψη πήρε το "τρίποντο"¨.

Στο 28', ο Άρης πήρε το προβάδισμα μετά από προσπάθεια του Μάνου και κόντρα στο πόδι του Καστάνιο.

Στο 65', ο Αστέρας ισοφάρισε από στημένη φάση με τον ανενόχλητο Κρεσπί να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σιαμπάνη.

Στο 70', ο σκόρερ του πρώτου γκολ δημιούργησε και ο Ριέρα έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους.

Πως ξεκίνησαν:

ΑΣΤΕΡΑΣ (Μ. Ράσταβατς): Τσίφτσης, Κώτσιρας, Άλβαρες, Καστάνο, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Καπίγια, Σίτο, Τζίμας, Κρέσπι, Φερνάντεθ

ΑΡΗΣ (Α. Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σάκιτς, Ροζ, Μπεναλουάν, Ιωάννου, Σάσα, Τζέγκο, Μπερτόγλιο, Γκάμα, Γκαρσία, Μάνος.