Στον τελικό Λυκείων Κρήτης το 11ο Γ.Ε.Λ. Ηρακλείου (video)

clock 19:36 | 04/04/2014

Την πρόκριση στον τελικό των Λυκείων Κρήτης πήρε το 11ο ΓΕΛ Ηρακλείου επί του 3ου ΓΕΛ Ρεθύμνου στον ημιτελικό που έγινε στο Μερτινένγκο. Στο 5ο λεπτό ο Χουδετσανάκης με κοντινό σουτ έκανε το 1-0 για το 11ο Λύκειο, ενώ το Λύκειο του Ρεθύμνου ισοφάρισε σε 1-1 μόλις ένα λεπτό αργότερα με γκολ του Τσέλα στο 6'. Το 2-1 έκανε ο Γιαλλιτάκης στο 26' και ο Γιαννόπουλος στο 65' έκανε τρία τα τέρματα για το 11ο Λύκειο. Το τελικό 4-1 έγινε στο 70' με γκολ του Αναστασίου. Το Λύκειο του Ηρακλείου θα αντιμετωπίσει τον νικητή των Λυκείων Χανίων και Λασιθίου.

πηγή video: Grandsport.gr