Σημαντικό βαθμό ο Εργοτέλης, 1-1 με Λεβαδειακό

clock 19:21 | 04/01/2015

Σημαντικό βαθμό πήρε ο Εργοτέλης στη Λιβαδειά καθώς ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Λεβαδειακό, στο παιχνίδι για την 17η αγωνιστική της Super League.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε δυνατά και οι δύο ομάδες προσπάθησαν για τη νίκη. Ο Λεβαδειακός προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με γκολ του Σοτέλο. Οι «κιτρινόμαυροι» ισοφάρισαν λίγα λεπτά αργότερα, στο 10’ με γκολ του Γιουσούφ.

Λεβαδειακός (Σάββας Παντελίδης / 4-2-3-1): Σηφάκης - Σκέμπης, Τόμας (61΄ Γκόμεζ), Κώτσιος, Γεωργιάδης - Κονέ, Ζίτο - Μιλοσάβλιεβ (81΄ Γιακουμάκης), Βούκσεβιτς, Αρμίτσε (46΄ Μπορνταγκαράι) - Σοτέλο
Αναπληρωματικοί: Στρατηλάτης, Παππάς, Μάγκας, Γιακουμάκης, Νικολακάκης, Γκόμεζ, Μπορνταγκαράι

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης / 4-3-3): Καβουσάκης - Λυκογιάννης, Γκέντσογλου, Φιντέλεφ, Τζανακάκης - Χαντί (67΄ Μπουρσέλης), Κοζορώνης, Καζναφέρης - Γιουσούφ, Στογιάνοβιτς (78΄ Παμλίδης), Ρέντζας (86΄ Κούτρης)
Αναπληρωματικοί: Σαράνοφ, Πίτσος, Κούτρης, Μπογκντάνοφ, Μπαμ Μπαμ, Μπουρσέλης, Παμλίδης