Σικάγο Μπουλς - Μιλγουόκι Μπακς 102 - 123: Με σούπερ Γιάννη! (vid)

clock 06:33 | 31/12/2019

Οι Μπακς νίκησαν τους Μπουλς στο Σικάγο με σκορ 123-102 στην επιστροφή του Γιάννη Αντετοκούνμπο μετά τον τραυματισμό του.

Η ομάδα του Μιλγουόκι είχε στερηθεί τις υπηρεσίες του Έλληνα σταρ για δύο αγώνες, όμως τα ξημερώματα της παραμονής της Πρωτοχρονιάς ο Γιάννης ήταν και πάλι εκ των κορυφαίων, αφού σημείωσε 23 πόντους και μάζεψε 10 ριμπάουντ και τα «ελάφια» κατέκτησαν μια ακόμα νίκη.

Οι Μπακς ξεκίνησαν δυνατά από το πρώτο λεπτό και ήταν κυρίαρχοι στον αγώνα, αφού το Σικάγο πάλεψε μόνο στη δεύτερη περίοδο. Η ομάδα του Μιλγουόκι κλείνει έτσι τον χρόνο με ρεκόρ 30-5. Στον αγώνα ο Κόρβερ έγινε ο 4ος παίκτης στην ιστορία του ΝΒΑ που έχει σημειώσει 2400 τρίποντα.

Τα δωδεκάλεπτα: 20-31, 52-55, 77-95, 102-123.