Πενήντα γκολ για ένατη χρονιά ο Μέσι (video)

clock 20:33 | 21/12/2019

Ο Λιονέλ Μέσι πέτυχε το 50ο γκολ σε όλες τις διοργανώσεις για το 2019 στην ευκολη νίκη της  Μπαρτσελόνα με 4-1 την Αλαβές.

Ο Μέσι έφτασε τα πενήντα γκολ στο 2019 κάτι πετυχαίνοντας για ένατη φορά στην καριέρα του πενήντα ή περισσότερα γκολ μέσα σε μια χρονιά.

Μονόλογος στο πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε. Με γκολ των Γκριζμάν (14') και Βιδάλ (45') πήγε στα αποδυτήρια με ένα άνετο 2-0.

Ο Πονς (56') μείωσε με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου για την Άλαβες και άγχωσε τους μπλαουγκράνα. Την λύση έδωσε με δυνατό μακρινό σουτ ο Λιονέλ Μέσι (69') για να γράψει το τελικό 4-1 ο Σουάρες από το σημείο του πέναλτι (75').