Αθλητικά

Ο Ρατσιάτος διαιτητής στο ντέρμπι ΟΦΗ-Άρης

ratsiatos.jpg

Ο Ρατσιάτος (Αργολίδας) ορίστηκε από την ΚΕΔ να διευθύνει το ντέρμπι κορυφής ΟΦΗ - Άρης που θα διεξαχθεί τη Μεγάλη Τετάρτη (04/04) στο «Θ.Βαρδινογιάννης». Ο Κορδολαίμης (Αν. Αττικής) θα διευθύνει το ντέρμπι της Αχαΐας μεταξύ του Παναιγιαλείου και της Παναχαϊκής. Αναλυτικά οι ορισμοί για τα παιχνίδια της 25ης αγωνιστικής της Football League:
Μεγάλη Τετάρτη 4 Απριλίου
ΟΦΗ - Άρης (15:00 ΕΡΤ3, «Θ. Βαρδινογιάννης»)
Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Πρέντζας (Δυτ. Αττικής), Λυμπερόπουλος (Αθηνών)
4ος: Γιαννουλάκης (Χανίων)
Απόλλων Πόντου - Εργοτέλης (15:30, Γήπεδο Καλαμαριάς)
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών)
Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Καμπούρης (Σερρών)
4ος: Σιδηρόπουλος (Έβρου)
Πανσερραϊκός - Σπάρτη (16:00, Δημ. Σερρών)
Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Παπαδάκης, Γιάντσης (Ημαθίας)
4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Τρίκαλα - Καραϊσκάκης Άρτας (16:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)
Διαιτητής: Κιγιντζή (Θράκης)
Βοηθοί: Βογιατζής, Παπαλίτσας (Καρδίτσας)
4ος: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)
Απόλλων Λάρισας - Καλλιθέα (16:00, Αλκαζάρ)
Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)
Βοηθοί: Δεμερτζής (Πέλλας), Δημητριάδης (Θράκης)
4ος: Κοτσάνης (Δράμας)
Μεγάλη Πέμπτη 5 Απριλίου
ΑΟΧ Κισσαμικός - Δόξα Δράμας (15:00 Web TV, Δημ. Περιβολίων)
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μήταρης (Αν. Αττικής), Μαυρουδής (Ηρακλείου)
4ος: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)
Παναιγιάλειος - Παναχαϊκή (17:00 ΕΡΤ3, Δημ. Στάδιο Αιγίου)
Διαιτητής: Κορδολαίμης (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Γκοτσόπουλος (Αχαΐας), Σκορδίλης (Κέρκυρας)
4ος: Πουλημάς (Κέρκυρας)

Αθλητικά

Euro 2020: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων

euro-2020

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των παιχνιδιών που έχουν γίνει μέχρι τώρα, οι βαθμολογίες των ομίλων, αλλά και το πρόγραμμα της Τετάρτης (16/6).

Στο ντέρμπι του 6ου ομίλου, η Γαλλία επικράτησε στο Μόναχο της Γερμανίας με 1-0, χάρη στο αυτογκόλ του Χούμελς (20’) και έκανε το πρώτο βήμα για την πρωτιά.

Στο άλλο παιχνίδι, η Πορτογαλία μπορεί να δυσκολεύτηκε για 80 λεπτά απέναντι στην Ουγγαρία, αλλά στο τελευταίο 10άλεπτο σκόραρε τρία γκολ με τους Γκερέιρο (84’) και Κριστιάνο Ρονάλντο (87’, 90+2) και έφτασε με επιβλητικό τρόπο στο τρίποντο της νίκης.

Την Τετάρτη (16/6), θα διεξαχθούν τρία παιχνίδια. Συγκεκριμένα, στις 16:00 η Φινλανδία θα παίξει με την Ρωσία, στις 19:00 η Τουρκία με την Ουαλία και στις 22:00 η Ιταλία με την Ελβετία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

1ος όμιλος:

Τουρκία-Ιταλία   0-3
Ουαλία-Ελβετία   1-1

Η βαθμολογία:

Ιταλία      3
Ελβετία   1
Ουαλία   1
Τουρκία 0

2ος όμιλος

Δανία-Φινλανδία   0-1
Βέλγιο-Ρωσία       3-0

Η βαθμολογία:

Βέλγιο       3
Φινλανδία 3
Δανία        0
Ρωσία        0

3ος όμιλος

Αυστρία-Βόρεια Μακεδονία 3-1
Ολλανδία-Ουκρανία           3-2

Η βαθμολογία:

Αυστρία     3
Ολλανδία  3
Ουκρανία   0
Βόρεια Μακεδονία 0

4ος όμιλος

Αγγλία-Κροατία 1-0
Σκωτία-Τσεχία   0-2

Η βαθμολογία:

Τσεχία 3
Αγγλία  3
Σκωτία 0
Κροατία 0

5ος όμιλος

Πολωνία-Σλοβακία 1-2
Ισπανία-Σουηδία   0-0

Η βαθμολογία

Σλοβακία 3
Ισπανία   1
Σουηδία 1
Πολωνία 0

6ος όμιλος

Ουγγαρία-Πορτογαλία 0-3
Γαλλία-Γερμανία         1-0

Η βαθμολογία:

Πορτογαλία 3
Γαλλία         3
Γερμανία    0
Ουγγαρία    0

Το πρόγραμμα της Τετάρτης (16/6)

Φινλανδία-Ρωσία (16:00)
Τουρκία-Ουαλία (19:00)
Ιταλία-Ελβετία (22:00)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ

ΟΦΗ :«Έφυγε» ο Μάνος Πασπαράκης

Μπάσκετ: Δυο σημαντικές διοργανώσεις Εθνικών ομάδων στο Ηράκλειο