Ο Πλατανιάς συνέτριψε 7-0 τη Σπάρτη

clock 17:08 | 27/03/2019

Ο Πλατανιάς συνέτριψε με 7-0 τη Σπάρτη στα Περιβόλια και παρέμεινε κοντά στη 2η θέση της Football League.
Στο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή με τον Νάτση να εκτελεί φάουλ άουτ. Η απάντηση ήταν άμεση, με τον Λουκίνα να σκοράρει έπειτα από πάσα του Νίλι. Στο 11΄ ο Μπιανκόνι δεν μπόρεσε να φανεί απειλητικός σε επικίνδυνη παράλληλη σέντρα. Στο 45' ο Λόλος σούταρε δυνατά με τον Γκοτ να διώχνει δύσκολα.
Στην επανάληψη, ο Πλατανιάς με τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτα (50-54) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0, εκμεταλλευόμενος την κούραση των φιλοξενούμενων από την υπερπροσπάθεια στο πρώτο μέρος. Αρχικά στο 50′ ο Παπανικολάου έκανε το 2-0, ο Νάτσης με αυτογκόλ στο 52′ έκανε το 3-0 και ο Λουκίνας με το δεύτερο τέρμα του στο 54′ έκανε το 4-0. Ο Μπιανκόνι στο 69' έκανε το 5-0, για να έρθει ο Λουκίνας δέκα λεπτά μετά να κάνει το 6-0, με το τρίτο προσωπικό του τέρμα. Το τελικό 7-0 έγραψε ο Παπουτσογιαννόπουλος στις καθυστερήσεις του αγώνα.