Ο Α.Ο.Χ.Κισσαμικός 3-3 στην Καρδίτσα απο 0-3!

clock 17:03 | 25/04/2018

Ο Α.Ο.Χ.Κισσαμικός αν και κέρδιζε με 3-0 στην Καρδίτσα την τοπική Αναγέννηση μέχρι το 67' δέχτηκε τρία γκολ από τους γηπεδούχους και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας.
Στο πρώτο ημίχρονο, μέσα στο γήπεδο υπήρχε μόνο μια ομάδα, ο Κισσαμικός, που προηγήθηκε με 0-3, με γκολ των Κωνσταντινόπουλου στο 22′ (αυτογκόλ), Ξύδα στο 32′ και Λέο στο 45′.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ζωντάνεψε η Καρδίτσα και στο γήπεδο υπήρχε μόνο αυτή. Ο Σουντουρά στο 63′ και ο Τζέκος στο 72′ μείωσαν σε 2-3 και στο 89′ με πέναλτι του Πλαβούκου η Αναγέννηση έκανε το 3-3.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας (46’ Κατσίκας), Καρρίκι (61’ Καραγιάννης), Κωνσταντινόπουλος, Τζέκος, Θεοδωράκης, Βατουσιάδης, Πλαβούκος, Σταματάκης, Κονέ, Σουντουρά, Παπαευθυμίου (46’ Ρουσσάκης)
ΑΟΧ Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Φουάσης, Ζιούλης, Σάλιακας (68’ Αποστολίδης), Σελινιωτάκης, Γκίνη, Χαλκιαδάκης, Ξύδας (80’ Βρεττός), Λέο

Νίκη του Αιγινιακού στο φινάλε

Ένα βήμα από τον γκρεμό είναι ο Πανσερραϊκός, που απ΄ ότι φαίνεται δύσκολα θα γλιτώσει τον υποβιβασμό στην Γ’ Εθνικη.
Οι Σερραίοι μαστίζονται από μεγάλα οικονομικά προβλήματα, που αδυνατούν να αντιμετωπίσουν, και πλέον είναι ένα βήμα από τη Γ’ Εθνική και αγωνιστικά, μετά την ήττα με 2-1 από τον Αιγινιακό μέσα στις Σέρρες.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 45′ με τον Πέριτς στο 45′, οι Σερραίοι ισοφάρισαν στο 89′ με τον Ενομό, αλλά στο 92′ ο Αιγινιακός χτύπησε με τον Σοφιάνη και πήρε τη νίκη.