ΝΒΑ: Ο Αντετοκούνμπο δεν γλίτωσε τους Μπακς από την ήττα

Αντετοκούνμπο
 clock 06:41 | 28/12/2020

Η εξαιρετική εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν ήταν αρκετή για να αποφύγουν οι Μιλγουόκι Μπακς​ την ήττα στη Νέα Υόρκη από τους Νικς με 130-110.

Η εικόνα των Ελαφιών στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, ήταν πολύ μέτρια, με τους Νικς να είναι σαφώς καλύτεροι από την αρχή. Οι γηπεδούχοι άρχισαν να ξεφεύγουν από τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου κι έπειτα, με αποκορύφωμα την τρίτη περίοδο, στην οποία πλέον «κλείδωσαν» τη νίκη.

Όσο για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο; Είχε 25 πόντους, με 9/15 σουτ εντός παιδιάς, 8/13 βολές, 13 ριμπάουντ συνολικά, 5 ασίστ, 3 λάθη και 3 κλεψίματα, ο Μίντλετον τον ακολούθησε με 22, αλλά από εκεί και πέρα το... χάος.

Η ήττα αυτή, ήταν η δεύτερη σε τρία παιχνίδια για τους Μπακς, ενώ για τους Νικς που είχαν για πρωταγωνιστές του Πέιτον (23π.), Ραντλ (22π.) και Μπερκς, ήταν η πρώτη τους, σε τρεις αγώνες.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Basket League: Στάση... Λαύριο η ΑΕΚ μετά από 428 ημέρες-Η Βαθμολογία

Basket league: 7x7 με... «κατοστάρα» ο ΠΑΟ, 2η νίκη η Λάρισα,3η σερί νίκη για τον ΠΑΟΚ