Αθλητικά

Νιόπλιας: "Μου άρεσε η αντίδρασή μας στο τέλος..."(vid)

Νιοπλιας

«Είμαστε δύσκολη ομάδα για όλους, κανείς δεν μπορεί να μας κερδίσει εύκολα» δήλωσε ο Νίκος Νιόπλιας μετά την ισοπαλία 1-1 του ΟΦΗ στα Ιωάννινα.

Συνεχίζει αήττητος στο πρωτάθλημα ο ΟΦΗ επεκτείνοντας το αήττητο σερί του στα ένδεκα ματς δημιουργώντας νέο ρεκόρ. Αναλυτικά οι δηλώσεις του τεχνικού της Κρητικής ομάδας .

«Μπορώ να πω ότι δεν κινδυνεύσαμε στο πρώτο ημίχρονο, νομίζω πως είναι δίκαιο το αποτέλεσμα, κινδυνεύσαμε στο 45′-70′. Είναι ένας μαραθώνιος, μου άρεσε η αντίδραση μας στο τέλος του αγώνα.

Για εμάς ήταν μία δύσκολη μέρα στο Ηράκλειο, αυτά είναι πιο σημαντικά πράγματα από το ποδόσφαιρο (σ.σ. αναφέρεται στους σεισμούς στο Αρκαλοχώρι).

Για εμάς ήταν μία ημέρα στο ποδόσφαιρο. Είμαστε δύσκολη ομάδα για όλους, κανείς δεν μπορεί να μας κερδίσει εύκολα και το ξαναλέω πως το πρωτάθλημα είναι δύσκολο.»

Στον αντίποδα ο τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα, Ηρακλής Μεταξάς, τόνισε:

«Αν το χάναμε αυτό το παιχνίδι δεν θα κοιμόμουν όλη τη βδομάδα. Είχαμε κατοχή, παίξαμε ωραίο ποδόσφαιρο, είχαμε επτά καθαρές φάσεις. Δεν δεχτήκαμε φάση, εκτός από το πέναλτι.

Η ουσία είναι το γκολ για να κερδίσεις το παιχνίδι. Θέλουμε να σκοράρουμε. Κάποιες φορές είναι και θέμα τύχης. Είναι να το έχεις, να το βάλεις. Θα δουλέψουμε να το βρούμε πιο εύκολα.»

Ηράκλειο -Σεισμός: Πένθος στο ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο-Ανακοίνωση της ΕΠΣΗ

Τένις: Επίσημα στη 10η θέση η Μαρία Σάκκαρη

Αθλητικά

Super League 2: Ήττα του Εργοτέλη στην Καλαμάτα (video)

Εργοτέλης

Ο Εργοτέλης γνώρισε την ήττα στην Καλαμάτα από την τοπική ομάδα με 2-0, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Οι γηπεδούχοι σημείωσαν και τα δύο τέρματά τους στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων! Ο Μαρκόφσκι άνοιξε το σκορ στο 46', παίρνοντας το… ριμπάουντ από τις προσπάθειες των Φελίπε και Παυλίδη, με τον Αναστασόπουλο να «γράφει» με καταπληκτικό γκολ στο 92' το τελικό σκορ!

Η Καλαμάτα, που είχε ξεκινήσει με δύο ήττες, πέτυχε δεύτερο σερί «τρίποντο» και πλέον έχει έξι βαθμούς, έναν λιγότερο από τον Εργοτέλη, που προερχόταν από μια ισοπαλία και δύο νίκες, έχοντας μόνο την ήττα στην πρεμιέρα στη Ρόδο.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης (Ποζατζίδης 78’) Κόλα (Πατρινός 78’) Mico, Σαρρής, Βουτσάς (Μπουτσάκης 57’) Πέϊος, Κοκκίνης (Κωστάνασιος 46’) Conraad, Hossam (Kwateng 57’)

Καλαμάτα (Νίκος Αναστόπουλος): Ταΐρης, Κωσταντινόπουλος, Bakayoko, Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Moser, Τσαγκαλίδης (Σκεντεράι 77’) Alves, Παυλίδης (Mavinga 70’) Dias, Markovski