Νιόπλιας: «Κρατάμε τον ένα βαθμό και προχωράμε»

ΝΙΟΠΛΙΑΣ -ΟΦΗ
 clock 21:53 | 18/09/2022

Ο ΟΦΗ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στον ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις του αγώνα, με τον Νίκο Νιόπλια να δηλώνει ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα:

«Να συγχαρώ τους παίκτες μου που πάλεψαν μέχρι το τέλος κόντρα σε έναν ισχυρό αντίπαλο που προηγήθηκε κιόλας.

Το θέμα είναι ότι ο βαθμός μετράει, έχω πει ότι σιγά σιγά θα γίνουμε καλύτερη ομάδα, είμαι στεναχωρημένος που αργήσαμε να κάνουμε κάποιες κινήσεις, δεν γίνεται να βάζουμε παίκτες που πήραμε πρόσφατα να παίζουν σε ματς δυναμικότητας κόντρα στον ΠΑΟΚ. Όπως και να έχει, κρατάμε τον ένα βαθμό και προχωράμε».

Οι δηλώσεις του Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά το 1-1 του ΠΑΟΚ με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο.

Απογοητευμένος ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά την ισοπαλία που απέσπασε ο ΟΦΗ (1-1) από τον ΠΑΟΚ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Λουτσέσκου:

«Είχαμε πολλές ευκαιρίες στα δύο ημίχρονα για να κλείσουμε το παιχνίδι, ο ΟΦΗ είχε τρεις ευκαιρίες και πίεσε. Το παιχνίδι ήταν υπό τον έλεγχό μας αλλά δεν καταφέραμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς.

Είμαι απογοητευμένος γιατί δεν καταφέραμε να κερδίσουμε το παιχνίδι, ειδικά όταν έχεις τόσες ευκαιρίες για να κάνεις δεύτερο γκολ».

ΠΣΑΤ: Χαμόγελα και συγκίνηση στην τιμητική εκδήλωση για τους φωτορεπόρτερ και τους εικονολήπτες της Κρήτης που τιμήθηκαν στο Ηράκλειο

Eurobasket 2022: Η Γερμανία πήρε το χάλκινο μετάλλιο, 82-69 την Πολωνία (highlights)