Νίκη των Μπακς με υπογραφή Αντετοκούνμπο (video)

clock 10:06 | 20/11/2018

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έφτασε σε άλλο ένα double double, οδηγώντας τους Μπακς στην ανατροπή και τη νίκη επί των Νάνγκετς, στο Μιλγουόκι.
Τα «ελάφια» ήταν πίσω στο σκορ με 17 πόντους στη δεύτερη περίοδο και με 10 στο ημίχρονο, αλλά σημείωσαν τη 12η νίκη σε 16 αγώνες, ενώ για πρώτη φορά από την περίοδο 2009-10 νίκησαν και στα δύο παιχνίδια το Ντένβερ.
Ο Giannis σημείωσε 29 πόντους, πήρε 12 ριμπάουντ, έδωσε 6 ασίστ, έκανε 2 κλεψίματα και είχε 4 λάθη σε 39 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Έρικ Μπλέντσο πέτυχε 23 πόντους.

Η Φιλαδέλφεια παραμένει η μοναδική αήττητη εντός έδρας ομάδα στο φετινό NBA, με εννέα νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Σε μεγάλο βαθμό αυτό οφείλεται στον Τζοέλ Εμπίντ, που με 33 πόντους και 17 ριμπάουντ οδήγησε τους 76ερς στο 119-114 επί του Φοίνιξ.
Με τη νίκη τους απέναντι στους Χοκς, στην Ατλάντα, οι Λος Άντζελες Κλίπερς ανέβασαν το σερί τους στο 5-0, ενώ στις τέσσερις συνεχείς επιτυχίες σταμάτησε εκείνο του Ντάλας, μετά την ήττα στο Μέμφις από τους Γκρίζλις.