Νίκη και για την Κ19 του ΟΦΗ 3-1 την Καλλιθέα

clock 13:22 | 18/02/2018

Νίκη για τους μικρούς του ΟΦΗ (Κ19) επί της Καλλιθέας με 3-1 στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο για το πρωτάθλημα Νέων.

Τα γκολ της νίκης του ΟΦΗ, ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Κουράκη με πέναλτι στο 74’ (το κέρδισε ο Νοικοκυράκης), του Σουρνάκη στο 85’ και του Κουράκη στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Η Καλλιθέα, που έπαιζε απο το 58' με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βολοτάσιου, είχε ισοφαρίσει σε 1-1, στο 84' με τον Μαργαρώνη, αλλά ο ΟΦΗ με δυο γκολ στο φινάλε πήρε τη νίκη.

Ο τεχνικός της Κ19 του ΟΦΗ Βασίλης Κρασανάκης ανέφερε στην επίσημη σελίδα της ομάδας για τη νίκη του ΟΦΗ, ότι «το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο βάση των κλασικών ευκαιριών που βγάλαμε στο γήπεδο , όμως ήταν σημαντική η αντίδραση που βγάλαμε μετά την ισοφάριση. Στο λίγο χρόνο που απέμενε κάναμε αυτό που έπρεπε και πήραμε αυτό που δικαιούμασταν. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά  , θα ξεκουραστούμε το διήμερο που ακολουθεί και από Τρίτη σκληρή δουλειά με το κεφάλι κάτω και με στόχο το επόμενο παιχνίδι που ακολουθεί».

Κ19 ΟΦΗ: Παναγιώτου, Πλουμής, Λαγουδάκης, Κοκολογιάννης , Κορνάρος, Κοντογιάννης, Σουρνάκης, Σταυρακάκης (69' Καλαιτζάκης), Νοικοκυράκης, Πλευράκης , Κουράκης (94' Κουγιουμουτζής).
Tην 18αδα συμπλήρωναν οι Κουγιουμτζής, Καλαιτζάκης, Μαρινάκης, Ζερβάκης, Τζωρτζάκης, Μαραγκάκης, Ρουσσάκης.