Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης 3-0: Φιλική νίκη στο Τέξας (βίντεο)

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΡΕΑΛ
 clock 06:34 | 31/07/2023

Η Μπαρτσελόνα ήταν η μεγάλη νικήτρια (3-0) στο φιλικό «clasico» με τη Ρεάλ Μαδρίτης, το οποίο διεξήχθη στο Τέξας.

Οι Καταλανοί άνοιξαν το σκορ με τον Ντεμπελέ στο 15’, ενώ ο Φερμίν Μαρίν διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 85’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Φεράν Τόρες. Ο Βινίσιους Τζούριορ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, στο πέναλτι που κέρδισε η Ρεάλ Μαδρίτης στο 20’. Ο Βραζιλιάνος παίκτης είχε και δεύτερο δοκάρι, πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι «μερένχες» τελείωσαν τον αγώνα με τρία δοκάρια, καθώς και ο Τσουαμενί είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι της εστίας του Τερ Στέγκεν.

Η φιλική αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα με τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Τέξας έκανε ρεκόρ.

Συγκεκριμένα, οι 82.026 θεατές που παρακολούθησαν την αναμέτρηση αποτελούν ρεκόρ σε αγώνα των δυο ομάδων στις ΗΠΑ. Παράλληλα, ο συγκεκριμένος αριθμός φιλάθλων είναι ο μεγαλύτερος που παρακολούθησε ποδοσφαιρικό αγώνα στο «AT&T Stadium».

ΟΦΗ: Πρόταση της Κοπεγχάγης για Μανδά

OΦΗ: Επέστρεψε στη βάση του (βίντεο)